Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit tegyek ebben az esteben? ...

Hova gondolsz kérdése:

Mit tegyek ebben az esteben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Csütörtökön kaptam egy fizetési felszólítást az MVM Next áram részlegétől, hogy haladéktalanul rendezzem a tartozásom vagy kikapcsolják az áramot. A számla összege jelentéktelen: 5.642 Ft. Természetesen tudom, hogy a haladéktalanul az azonnali rendezést jelent, de megreklamáltam az online felületen meg ugyanezt a szövegeget email-ben is elküldtem nekik, telefonon kb. elérhetetlenek.

A reklamációm oka, hogy befizettem a számlát. Az online oldalon ez a számlám kiegyenlítettnek van nyilvánítva, ellenben a befizetett összeg 0 Ft. Egy olyan számláról van szó, ami nagyjából az átállás idején keletkezett.

Bankszámlakivonattal is tudom bizonyítani, hogy be lett fizetve az összeg. Egyébként az E-On-nál ilyen soha nem fordult elő, sőt az MVM Next gáz részlegtől és más közműszolgáltatótól sem kaptam soha ilyen felszólítást. Ahogy érkezik egy számlám, utalom.

Érdemes-e megvárni a válaszukat, vagy fizessem be inkább még egyszer, aztán majd visszautalják, mint túlfizetést. Tudniillik nekem létfontosságú az áram, mert mindent interneten keresztül tudok csak intézni, mivel szklerózis multiplexben szenvedek.

Ha gondolnak egyet, idejönnek és kikötik az órám, még észre sem veszem, mert kint van a folyosón.

Érdemes megvárni a válaszukat? Soha nem voltam ilyen helyzetben, nem is tudom, hogy "működik" a villanyóra kikötése.



okt. 12. 18:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Elírtam, a kérdés helyesen: Mit tegyek ebben az esetben?
okt. 12. 18:17
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy tőlük kaptad a felszólítást? Hasonló csalásokra figyelmeztetnek mostanában. Ha fel akarod venni a kapcsolatot a szolgáltatóval, akkor ne a levélben levő linkre kattints, hanem menj a honlapjukra, vagy hívd őket telefonon. Ha eddig nem is tudtál a hátralékról, akkor főleg legyen gyanús.
okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, tőlük kaptam. Nem írtam a kérdésben, de postai úton jött.

Ismerem ezeket a csaló email-eket, olyat szoktam kapni, de azokat törlöm.

okt. 12. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. 8 napon belüli rendezést szoktak kérni, nem haladéktalant. Légy óvatos, ezek csalók lehetnek, és az ő számlájukra menne a pénz, ha átutalnád, ahogy kérik haladéktalanul. 5000 Ft-ért amúgy sem kapcsolják ki, ha a többi rendesen van fizetve. Azt hiszem 3 havi hátralék esetén kapcsolják ki, ha nem kérnek haladékot sem.
okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hétfőig biztos nem kapcsolják ki, akkor beszélj velük. Délelőtt jobban eléred telefonon.
okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hívtam őket csütörtökön, igaz csak olyan fél 3-kürül, mert akkor hozta fel nekem a levelet a segítőm.

Kb. 20 percig azt hallgattam, hogy legyek türelemmel, a munkatársak nem érnek rá.

a levélben megadott számlaszám stimmel, azt is leellenőriztem.

De mindenkinek köszönöm a figyelmeztetést.

okt. 12. 18:43
 7/10 menta34 ***** válasza:
Ez mentalitás és anyagi helyzet kérdése. Ha nem okoz gondot fizesd ki és írj levelet. Ha gondot okoz akkor telefonon vagy személyesen beszélj velük. A legszarabb ha nem csinálsz semmit, mert hiába van igazad ha kikapcsolják szívni fogsz.
tegnapelőtt 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem okoz gondot az összeg kifizetése, levelet már írtam nekik még csütörtökön, képernyőmentett képeket is küldtem a bankszámlakivonatom rájuk vonatkozó részéről, meg arról is, hogy hogy befizettem az összeget az MVM Next oldalán. Ezt minden befizetésnél megcsinálom, évekre visszamenőleg, és az email fiókomban is van egy Kifizetett számlák mappám, amibe beteszem a visszaigazolásokat.

Személyesen nem tudok elmenni,(ez az ő szerencséjük) :), ahogy írtam a kérdésben, szklerózis multiplexben szenvedek, idén szeptemberben múlt nyolc éve, hogy nem hagytam el a lakást, csak 4-5 alkalommal, csak ha orvoshoz kellett valamiért menni.

Amikor még dolgoztam, volt egy eset, ahol valamit dokumentálnom kellett volna, de megfeledkeztem róla. Szerencsére nem lett belőle komolyabb gond. De azóta mindig mindent elmentek vagy képernyőmentést készítek.

Csak tudod, attól tartok, hogy mire a levelem sorra kerül, itt kikapcsolják az áramot. Amúgy én sem értem, hogyha nincs elmaradásom, akkor egy ilyen kis összegnél mire fenyegetőznek.

Magam is arra jutottam, hogy elutalom a bankszámlájukra, a közleménybe meg beírom, hogy erre a bankszámlára kérem visszautalni a többletfizetést.:)

De előtte, ahogy itt írta valaki, még hétfőn délelőtt megpróbálom megint felhívni őket.

Köszönöm szépen a választ.

tegnapelőtt 19:34
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, ma hívtam őket délelőtt, kb. 3 percet kellett várnom. Ezt külön köszönöm az #5-ös hozzászólónak, hogy javasolta a délelőtti időpontot.

Szerencsére egy normális hölgyet fogtam ki, kérte, hogy küldjem be levélben a fotókat, mondtam, hogy ezt még csütörtökön megtettem. Meg is találta a levelem, mondta, hogy semmi gond, ameddig folyik ez az ügy (gondolom, amíg megválaszolják a levelem) addig biztosan nem kapcsolnak ki semmit. És megerősített abban, hogy mivel ez 07. 15-i számla volt, az átállás miatt lehetett keveredés.

Még egyszer köszönöm mindenkinek.

tegnap 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekelt, és köszönöm a visszajelzést.
tegnap 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!