Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esteben fel lehet...

Ebben az esteben fel lehet lebbezni a szóbeli érettségi vizsga eredményével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Magyar érettségin, az irodalom tételem Lázár Ervin-Csillagmajor. Ki kellett fejtenem, hogyan jelennek meg a régies elemek, illetve hogy ezek hogyan ötvöződnek a modern irodalom stílusaival, eszközeivel. Továbbá, hogy mit jelent a "tündér realizmus" fogalom.

Én ezt mind kifejtettem, részleteztem, példákat is állítottam. Majd a tanárom kérte, hogy egy novellát is elemezzek a Csillagmajorból, annak ellenére, hogy ez a tételemen nem szerepelt, mit kifejtendő szempont/feladat.

Ez a tanár a 4 év alatt a 4. Magyar tanárunk volt, Lázár Ervint nem is vettük órán, de a szóbeli kozbe azt állította hogy emlékeznem kéne egy novellájára, mert még elemzést is irtam belőle (nem, nem írt senki sem).

Majd arra is hivatkozott, hogy a szóbeli felkészítő órán volt róla szó, onnan is ismerős lehetne. Én egy ilyen órán se vettem részt a masfel hónap alatt, ugyanis nekem ebbe még benne volt egy emelt digitális kultúra gyakorlati vizsga, szóbeli vizsga, illetve egy 5 elemes beadandó rajzportfólió elkészítése.

Én erre a 30 perc felkészülés alatt nem készültem fel, illetve alapjáraton sem számítottam ilyen feladatra, hiszen az előre kiadott tételben sem szerepelt. Ennek ellenére borzasztóan le lett pontozva a feleletem (34/50), és hiába kellett volna 2%-ot húznom az írásbelin az ötösért, ez csak tovább lett rontva.

Ilyenkor jogosan tehető panasz?

Az érettségi eredményhirdetés után, még az osztályfőnököm is jelezte, hogy nagyon haragszik a szaktanárra, mert nagyon lepontozta a feleletemet)

(a nyelvtani rész teljesen rendben volt, azt azért nem is részleteztem, mert tudom, hogy nem azon vesztettem pontot)



jún. 27. 17:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, fel lehet lebbezni
Nem, nem lehet fel lebbezni
Nem biztos, de egy próbát megér
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ezeket a légbőlkapott állításokat alá is tudod támasztani bizonyítékkal, például az iskolában készül felvétel az irodalom tanórákról, amivel meg tudod cáfolni a tanárod azon állítását, hogy leoktatta az anyagot vagy csak hasraütésszerűen rágalmazol másokat?
jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy "fel lehet lebbezni"? Ez önmagában bukást ér magyar érettségin!
jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz fellebbezni, mert ezek a indokok nem hatják meg az illetékeseket. Szóbeli érettséginél csak a helyszínen lehet reklamálni, és azt is csak megadott esetekben pl ha nem kaptad meg a meghatározott felkészülési időt.
jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A tanár már 25-6 eve tanít (egy kozeli rokonomnak is volt "szerencséje" hozzá) és már nekik se volt képes végigmenni a kötelező tananyagon. Idén sem, 30-an jártunk az osztályba, ebből akárki alá tudja támasztani, hogy Lázár Ervin egy órán sem volt téma. Illetve a KRÉTA-n keresztül minden tanóra, és annak témája fel lett jegyezve, ott is lekövethető. Illetve az állított "beadandó" az egyik novellájából senkinél sem került naplózásra,mivel nem kellett ilyet írnunk.


A tanárra már ez előtt is sok probléma érkezett (3-4 nónaplal az előtt beadott dolgozatot csak ilyen későn írt be. Elfelejtette, hogy órája lenne, vagy hogy dolgozatot kéne íratnia.)

jún. 27. 18:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Illetve a lap, amire a tételeimet kidolgoztam beadásra kerültek, az iskolánál vannak. Azon is látható, hogy amit el kellett mondanom (a készhez kapott tétel alapján) az ott mind fel van tüntetve.


#3

A szóbeli érettségit követő 5 napon belül lehet észrevételt tenni. (én kedden szóbeliztem)

jún. 27. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
MOST van KONKRÉT bizonyítékod? CSAK a TE állításod NEM AZ. (A tanár elöélete semmiben nem játszik szerepet!)
jún. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésed valóban borzalmas, mivel nincs "lebbez" ige. Szerencséd, hogy a nyelvtantételeden nem szerepelt a "fellebbezni" szó elemzése. (Fent -> feljebb -> fellebb -> fellebbez.)


Azonban érdemes fellebbezni, hiszen a tanár nem a kihúzott tétellel kapcsolatban kérdezett, és egy novella elemzése nem egy olyan kiegészítő kérdés, amit csak úgy készülés nélkül fel lehet tenni a tételhez, arra felkészülési idő kell. Ezt írd le.


A kormányhivatal be fogja kérni az iskolától a tételsort, a vázlatodat, a vizsga összes iratát, és fog kérni egy nyilatkozatot az elnöktől, hogy így történt-e. Az elnök azért erre feltehetően fog emlékezni.


Az eredmény kétféle lehet: vagy elutasítják a fellebbezésedet, vagy elfogadják, és akkor újból összehívják a bizottságot, és megismételtetik a teljes szóbelidet magyarból (azaz újra húzol nyelvtant és irodalmat is, mivel ezeket nem lehet elválasztani). Ennek következtében jobb vagy rosszabb eredményt is elérhetsz, mint a jelenlegi. Az nem történhet meg, hogy a kormányhivatal pluszpontokat fog adni a fellebbezés miatt.

jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!