Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez esetben marad a klíma vagy...

Ez esetben marad a klíma vagy hagyományos elektromos fűtéses módszer kiépítése?

Figyelt kérdés
Van egy tégla társasházi lakás,ami régen konvetoros fűtésű volt, és egy átfolyós Fég vízmelegítő adta a melegvizet. Nos a konvektorok le lettek szereltetve, és az átfolyós fali vízmelegítő is, a parapet lyukak betömve, gáztervvel a konvektor gázcsövei kivágatva. Turbós kombikazán lett beszereltetve, oldalsó kéménykivezetéssel. Sajnos elromlott, egy szerelő se tudja vállalni a javítását. Így csak kondenzációsra lehetne cseréltetni, amihez gázterv kell, viszont már újonnan nem engedélyezik az oldalsó kivezetést úgy tudom. Új parapet sem létesíthető újonnan, ha már egyszer a terv szerint meg volt szüntetve. Van megoldás rá, hogy ezután is gázfűtéses maradjon a lakás, vagy marad a klíma vagy hagyományos elektromos fűtés ez esetben?
tegnap 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Persze.

Meg kell javítani a kazánt és kész.

Olyan nincs, hogy nem lehet...

tegnap 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kb. 16-7 éves a kazán, nem vállalták a szerelők a javításat.
tegnap 20:57
 3/9 Bogica0616 ***** válasza:
52%
Vegyél egy móka M mini kazánt az megy radiátorokkal, meleg vizet is tud. És parapet helyére tehető. Lehet 2 kell belőle ha nagy a lakás.
tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Csak klímával ne fűts. Szó szerint csak hátránya van.

Pl non stop mennie kell és amint kikapcaolod, megint bazi hideg lesz. A falak sose melegednek be

tegnap 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bogica0616 ***** válasza:
Mika-m mini kazán, nem móka elírtam bocsi, de amúgy klíma is jó megoldás, főleg ha már van. Más elektromosat nem javaslok mert drága.
tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, de a Mika kazán is parapetet használ, de az ahhoz menő csövek már korábban ki lettek vágatva, a parapet lyuk betömve. Úgy tudom már hivatalosan megszüntetett parapet esetén nem engedélyeznek újat akkor sem ha volt korábban.
tegnap 21:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs még klíma amúgy .
tegnap 21:42
 8/9 menta34 ***** válasza:
Egy új kazánhoz nem terv kell, hanem kazán meg szerelő... :D
ma 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8" kell terv mert mást raknak be. Társasházba gond esetèn azonnal leszedik az órát ès veszèlyeztetès miatt mèg meg is tudnak büntetni.

Parapet sztem sem lètesíthető, de max egy gázosnál kèrdezz rá. Sajna a társasház ebbe szar, mert sok a korlát.

ma 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!