Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Igaz hogy a hőszivattyú+radiát...

Igaz hogy a hőszivattyú+radiátor kombónak nagyon rossz a hatásfoka? SCOP

Figyelt kérdés
Olyat olvastam hogy a hőszivattyús radiátor fűtés scopja 2 körül van. Míg a sima klímás levegő-levegő fűtésé 4 felett akár.
tegnapelőtt 18:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem a hatásfoka rossz, hanem a radiátoroknak kicsi lesz a teljesítménye 35-40°C előremenőnél, a hőszivattyú ezt a hőfokot képes gazdaságosan előállítani.


Ma egy jól szigetelt ház tipikusan 3-8kW fűtési igényét a hőszivattyús rendszerek tudják leggazdaságosabban kiszolgálni. Nyilván ha egy 30kW fűtési igényű szigeteletlen házba teszed a hőszivattyút, oda vagy irreálisan drága gép kell, vagy kisebbek küszködni fognak.

tegnap 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
10 Na végre valahova nem értelmetlenül másolod ezt be, igy valoban felejtös a levegő-viz hőszivattyú.
tegnap 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

🤣

Sok a hitetlenkedő, a másik nagy többség meg a felét sem érti annak amit írtam...

De vegyük alapul csak a kazánt és indirekt tárolót. Ezek neten kb 500-550000 ft-ból megvannak gyártói garival. Bizony egy gázkazán beüzemelése, papírozva 900000 körül mozog munkadíjastól, tervezéssel. Na ezek alapján sok vagy kevés egy hőszivattyú 800-1,2 milliós beüzemelése?

Amúgy tény, több kérdésre írtam hasonlót, de az emberek jórésze a zöld ködtől nem lát semmit! Értelmezni sem tudja a számokat, de volt, hogy konkrét árajánlatokat töltöttem fel, energetikai számítással igazolva... Azt sem hitték el, szintén 0% körüli értékelésem volt.

tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!