Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Igaz hogy a hőszivattyú+radiát...

Igaz hogy a hőszivattyú+radiátor kombónak nagyon rossz a hatásfoka? SCOP

Figyelt kérdés
Olyat olvastam hogy a hőszivattyús radiátor fűtés scopja 2 körül van. Míg a sima klímás levegő-levegő fűtésé 4 felett akár.
szept. 22. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így butaság.

A COP a hőszivattyú jellemzője és a külső hőmérséklet függvényében változó adat.


A radiátor hatásfoka itt a lényeg.


A gondot az okozza, hogy a radiátor mondjuk 60/40 vagy régebbi rendszerénél 80/60-as hőmérsékletre van méretezve.


A hőszivattyú pedig 40-45°C vizet tud hatékonyan előállítani.


A radiátorok hőleadó képessége nem elegendő ilyenkor.

szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem akkor új 40-50 fokosra tervezett radiátorokkal megoldható hogy ne legyen hatalmas a villanyszámla?
szept. 22. 19:22
 3/14 anonim ***** válasza:

A cop èrtèket 7 fokon ès 35 fokos víz előállításával mèrik.

A lènyeg, hogy minèl alacsonyabb vízhőfokkal fűtsèl. Mert 50 fokos víznèl már talán fele a cop.

+2 fok alatt, pedig fűtőbetèt kell a fagyott rèszek leolvasztásához.

szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Vannak magas hőmérsékletű hőszivattyúk, de jobban jársz a gázkazánnal, mert a hőszivattyú felára soha nem fog megtérülni...
szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
gáz az nincs errefelé
szept. 22. 20:59
 6/14 anonim ***** válasza:

4+

Ezesetben hőszivattyú, mert akkor nem kell fát vágni.

Ha hűteni is akarsz vele akkor mennyezet fűtés kell, temperáló padlófűtéssel. Ami össze adva nagyon húzós lesz árban. Vanószínűleg jobban jössz ki, ha fan-coli okat rakatsz

szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bogica0616 ***** válasza:
Ha ár is számít és jó lenne nyáron a hűvös helye. Akkor helységenként egy sima klímát rakj fel. Konyhába és fürdőbe nem javaslom. Oda más kell vagy befüti a többi.
szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
A hőszivattyú alkalmatlan radiátoros fűtésre, mert nem tudja előállítani a szükséges teljesítményt. Egy hőszivattyús rendszer úgy működik jól ha kímélve van és 35 foknál nincs melegebbre állítva, és mindezt több száz méter hosszú csőfelületen adja le, ami a padlóban van kiterítve. 0lyan nem létezik hogy 40-50 fokosra tervezett radiátor. 0lyan van csak hogy túlméretezik, 3x annyi radiátort tesznek be, így megnövelve a hőleadó felületet, és akkor hőszivattyúval is jó lesz. Azonban ez drága beruházás, meg az egész hőszivattyús nyavaja, inkább divatja van mint haszna, a "megtérülés" pedig teljesen bizonytalan. Ha gáz nincs, akkor radiátorokhoz a vegyestüzelésű kazán a legjobb egy jó nagy puffertartállyal. Javítható, karbantartható rendszer, több évtizedes szakmai tapasztalat/ismeretanyag halmozódott fel ezen fűtési módra vonatkozóan, és a kiépítés költsége is elfogadható.
szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Itt egy példa hogy változik a cop az előremenő vizhőmérséklet fügvényében. A grafikonon 35 és 50 előremenő mellet mutattja. Nagyobb előremenő hőmérsékletnél természetesen tovább romlik.

szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Itt ez a hőszivattyú, amely a melegvizet is elkészíti:

[link]

Nagy előnye nem kell mellé kiegészítő fűtés (!!!), mert állandó a teljesítménye -20°C-ig, és -28°C-ig fűteni lehet vele. Azaz tudja azt amit az olcsó társai nem! A kültéri egysége csendes, így a szomszédoknak sem lesz lincs hangulata. A legolcsóbb 3,5 millió, de csak forgalmzó garival, Gyártói garancival már 3,8+! Egy japán vagy német hasonló kaliberű gép telepítési költsége 800-1,2 millió között mozog, még a kínaiakra is elkérnek 800-1 millió közötti összeget. Rengeteg szerelvényt kell beépíteni, ami a költségek kb felét jelenti, a többi meg a munkadíj.

3,8 -ért megveszed + 1 millióért telepítik az 4,8.

Míg veszel egy Duval kazánt indirekt tárolóval és 1,5 millióból megvan.

Ezekhez jön hozzá felárként a fűtési energiát leadó rendszerek: padlófűtés, radiátor, mennyezet stb.

Szóval van kb 3 millió felára a hőszivattyúnak, ez a gép max 50%-al üzemeltethető olcsóbban, mint a kondenzációs kazán jelenlegi árakkal számolva H tarifát igénybe véve.

Ha max rezsi keretet használ el valaki gázból, ~200000 ft/év melegvízzel (nekem 80000-et sem érte el tavaly). A hőszivattyú ezt kihozza kb 100000-ből. Tehát 30 év alatt megtérülne... A kazán karbantartási költsége évente 35-40000 ft, a hőszivattyú 50-80000 ft.


És lehet jönni azzal, hogy külföldön olcsóbban beszerezhető, csak arra nincs itthon garancia, és amikor 1-1,5 millió a kompresszorának a cseréje, elgondolkodtató megéri e spórolni egy kicsit. És igen lehet hívni a külföldi márkaszervizt, csak alapból 2-3 nap all inclusive hotelt felszámolnak + kiszállás, meg napi díjak. Ismerve ezeket a szervizeléseket, olcsóbb, ha zsebből fizetitek a javítást itthon.


Hogy kínai gyártónak van e állandó teljesítményű gépe azt nem tudom, de 2023-ban még nem volt.

Ha fórumokon, face csoportokba mikor panaszkodnak, hogy fáznak a hőszivattyús házakban, egy közös pont van mindegyikben, nem állandó teljesítményű a gép, és nem japán vagy német a hőszivattyú.

De legalább olcsó volt a hőszivattyú...

szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!