Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Csak szerintem sok ez a napi...

Csak szerintem sok ez a napi áramfogyasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég költöztünk egy 90 nm-es házba, ahol felújítottuk a teljes villanyhálózatot. Minden berendezés új (hűtő, mosógép, mosogatógép, sütő, főzőlap), kivéve a bojler, azt az előző tulaj vette kb 3 éve.

Heti 1x le szoktam fotózni az órát, kíváncsiságból figyeljük mennyit fogyasztunk. Kb 1,5 hete jött a döbbenet a 2 óraállás között, ugyanis 6 nap alatt elment 100 kWh... Most ott tartunk h 12 nap alatt 180 kWh. Előző helyen konkrétan egész hónapban nem használtunk ennyi áramot.

Most már több napja minden nap reggel-este fotózzuk az órát és átlagban kb egy nap elmegy 11-14 kilowatt, ami szerintem nagyon sok.

Én 80%-ban dolgozom itthonról, de megy a laptopom (1 éves, új gép) és kb ennyi. Mosni kb heti 1x szoktunk, mosogatógép 2-3 naponta megy, főzőlap is max heti 1x, sütő alig-alig. Tv-zni este szoktunk pár órát és úgy nagyjából ennyi a fogyasztás.

Tegnap mindketten melóban voltunk, reggel 6-kor mentünk el, du. 6-ra értünk haza és 9 kilowatt ment el... úgy hogy gyakorlatilag fél napig itthon se voltunk.

Akarunk venni fogyasztásmérőt, mert valami tuti nem kóser, jelenleg mi a bojlerre gyanakszunk.. Lehetséges h az zabálja ennyire az áramot?

Van, aki esetleg tudja még mennyi a napi fogyasztása? Összehasonlítási alapnak?



tegnap 19:50
 1/8 Telelő Teve ***** válasza:
49%
Villanyszerelőtök berakott egy bitcoin-bányász ASISC-ot valahova.
tegnap 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A normál bojler adott hőfokon tartja magát, az azèr fogyaszt. Az okos bojlerek 40 fokon tartják a vizet, így sokkal kisebb a hővesztesèg, ès csak akkor melegít, amikorra kell a víz.

Ugyanakkor vízkőteleníteni is kell a bojlert, èvente èrdemes.

tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bogica0616 ***** válasza:
Nappali vagy vezérelt áramra van kötve a bojler. Illetve ki lehet kapcsolni? Ha igen, kapcsold ki és nézd meg mennyit fogyasztotok úgy.
tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kb 500Wh óránként. Az elég hamar összejön. A sok kis piszlicsáré eszköz, tv, modem, router, hangszóró, hifi, ilyen-olyan eszközök még készenléti állapotban is összeségében elég sokat meg tudnak zabálni.


A bojlerokban 1200-1800W környéki fűtőbetétek szoktak lenni. Ha nagyon melegre van állítva akkor az elég sokat meg tud zabálni.

Végig kell méregetni mindent.

tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy jól olvastátok le az órát!? Nem néztétek el a tizeted vesszőt?

Órán a kis piros lámpa mennyire gyorsan pilákol? Minél gyorsabban, annál nagyobb a pillanatnyi fogyasztás.

tegnap 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1440 volt az éves fogyasztásom ez kb napi 4 sincs. Régi laptop, heti 2-3 óra fűnyírás, fagyasztó, nagy hűtő/fagyasztó, a tűzhely, és a boyler gáz, de van minden, nem pazarolok, de nem is nagyon spórolok az árammal.
tegnap 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igyekezzetek megtalálni a nagy fogyasztás okát, mert kifuttok a rezsicsökkentésből. Szerelési hiba nem lehet, vagy rossz villanyóra?
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Húzzatok ki a bojlert ha elmentek reggel, fotózzatok le az óra állást, majd este ismét nézzétek meg az óra állást.
ma 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!