Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedülállók! Ki hogyan oldja...

Egyedülállók! Ki hogyan oldja meg a fűtéssel való spórolást most, hogy lassanként közeledik az ősz?

Figyelt kérdés
Villannyal, vagy gázzal megy majd a téli időszakban a fűtés? Esetleg hőszigetelést hogyan lehet megoldani?

#előkészületek a hideg időre
aug. 3. 23:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ágymelegítős lepedő.
aug. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Nejlonzacskókba elrakok meleg levegőt, és majd télen szépen apránként kinyitogatom. 😎
aug. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az 1-es válasz felkeltette az érdeklődésemet. Ilyen lehetőségről nem is tudtam! Hol lehet ilyet kapni és mennyibe kerül?


Kikereshetem a google-ban persze, de üdvözölném a külön tájékoztatást.


(Jó lesz ez az információ olyan ismerőseimnek IS, akik szenvednek a fagyhalál fenyegetésétől...)


2-es: jót derültem, de inkább konkrétumokat várnék. :)

aug. 4. 05:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú és fájdalmas történet, a legjobb ledőlni egy elektromos ágymelegítőre és tenni mindenre.



Kezdtem 15 fokkal két temetés után, sapkában kabátban.

Melegítős ágybetét, házikabát, sapka, sál, aláöltöző.


Raktam a plafonba vagy 400 kiló kőzetgyapotot, már 18 fok is lehet a régi 30 éves, amúgy tök jól működő gázkazánnal, gázcirkóval. Így már nincs penész. De nagyon sokat kivett belőlem munka mellett még az ügyeket rendezve. Volt, hogy 70 fok és nagy por volt a tetőtérben, még most is szúr néha a kőzetgyapot.


Homlokzati szigetelés vagy 2-3 millió, állványozás, 2 hét művezetés meg ilyenek. Azt mondják, a panelokat és a hálót fel lehet rakni egy létráról, a vakolat a művészet. Nem hiszem el, hogy ne lehetne azt is megoldani létráról lefújni valamivel, vagy lassabban száradóvá tenni adalékanyaggal a vakolatot.


De reped meg süllyed, vizesedik a ház, pár gerenda rovarkáros félig komolyan vehetően. Először azokat kellene megoldani. Gyanús, hogy megemelkedett a talajvíz szint, két oldalon éjjel-nappal locsolnak ilyenkor nyáron. Mindent mást lebetonoztak és beépítettek, ide folyik az esővíz is.


Hatékonyabb gázkazán kötelező EU konform kéménnyel 600 000 - 1 500 000. -Elvi okokból dugják tudják hova az EU konform dolgaikat.


Hőszivattyú vagy split klímák 2-3 M. Napelem 3-4 M.

Okost termosztátok kb. 300 000, jobban irányítani a meleget.


Natúr, inverter nélküli napelemen kb. 2-300 000, hogy bekötöm egy pár villanymelegítőbe aztán kész. Átmeneti időben fűt valamicskét, a gáz így megmarad télre. De fáradt vagyok hozzá, meg elég rossz helyre lehet telepíteni, kb. ráesne a hó nagyon ritkán amikor van és elrepesztené a panelokat.


Aludni járok haza a munkából. Olyan, mint valami rossz hűtőszekrény. Nézegetem az olasz 1 eurós házakat. Vagy ezredik undorító húzás volt a 750 Forintos gáz.

aug. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gázzal fütök egy 30 nm-es házikót, átalánydíjat fizetek 5900Ft-ot havonta, szerencsére nem kell rá sporolnom.

Te mit fűtesz, meg mivel? A födém szigetelése segíthet, ezt magadnak is megtudod csinálni, veszel közetgyapot szigetelést és leterited a padláson. Meg ha régi ablakaid vannak, az illesztésekhez raksz tömítést.

[link]

aug. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a haláleseteket! :(


Együttérzek Veled a 4-es választ olvasva. De akkor nem vagy annyira "elveszett ember" a sorokat olvasva.


Szerintem, ha még legfeljebb a 40-es éveid elején jársz, akkor nyugodtan gondolhatsz még családalapításra (ha férfi vagy.) Nem reménytelen a jövőd!

aug. 4. 06:07
 7/16 A kérdező kommentje:

Kőzetgyapot? Utánanézek mindenképpen.


Nagyon szépen köszönöm az információkat! Jöhetnek még, örömmel fogadom!

aug. 4. 06:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élek egy örökölt, 3 szobás, nagykonyhás házban. Télen bevackolok a legkisebb szobába, a másik két nagy szobát lezárom. Gázkazán van, a termosztáttal 18-19 fokot tartok, annyi elég, fel vagyok öltözve, nem mezítláb meg pólóban kell lenni. Tehát gyakorlatilag a ház 40%-át fűtöm, annyi gázszámlát ki lehet bírni. Ja igen, a fürdőszobában van egy párezer forintos ventilátoros hősugárzó rásegítésnek ha fürdök, akkor azért kell, hogy kicsit melegebb legyen.
aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért leértékelnek...

Jól le van szigetelve a házam, kondenzációs kazánnal fűtök éjjel nappal 23-24 fok van. Most nyáron 24-25 mert éjjel nappal megy a klíma.

Az éves gázfelhasználásom kb annyi, mint egy szigeteletlen kockaház novemberi fogyasztása 20 fokon.


A hagyományos kazánt érdemes kondenzációsra cserélni, a radiátorokra pedig termofejeket rakni. Így kb 30%-al csökken a fűtés költség. A födémre pedig le kell teríteni 30! cm üveggyapotot, de kell alá a párazáró fólia! Itt megy el a meleg 20-25%-a. A régi típusú ablakokba kell rakni gumi szigetelőket, gyurmával meg lehet nézni hova milyen vastag kell. Pepecselős munka, és sok időt vesz igénybe, mire jó lesz, de ablakonként 2-3000 ft-ból megvan. Ha nem mozog a függöny mikor fúj a szél, akkor a ház is lassabban hűl ki. Tehát itt is lehet spórolni pár %-ot.

Ezekkel az intézkedésekkel egy szigeteletlen 10x10 kocka ház lazán belefér a rezsi keretbe. Összköltség kb 1,5-2 millió, megtérülés pedig 3-5 év!

Jah, és erre alkalmas a jelenlegi pályázat is 1 millia önerővel, de akkor nyílászáró csere is belefér a homlokzat szigetelésével együtt.

aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre jön a kánikula.

Nálam időzített kazán van és nem megy mikor nem vagyok itthon.

Meleg hosszú pizsama es otthonra vastag hoodie.

aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!