Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy egyedülálló személynek...

Egy egyedülálló személynek sok vagy kevés ez a víz fogyasztàs szerintetek 2 hónapra? (02-01-03.31)

Figyelt kérdés

meleg: 9-10 köbméter

hideg:6 köbméter


2023. ápr. 2. 10:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Sok! Nálunk 12m3-mert el 4 személyre, 2 havonta (szolgáltató is ennyi időnként olvasta anno), plusz a 240 literes akváriumban is hetente cseréltem vizet.
2023. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon soknak tűnik, főleg a meleg.
2023. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Elsőre azt írtam le hogy túl sok, aztán inkább megnéztem a mienket pontosan mennyit is fogyasztottunk.

Az elmúlt 2 számlánk (2-2 hónap novembertől) 45m3 körüli fogyasztás volt 4 felnőtt emberre. Locsolás már nem volt novemberben. Nálunk ez csak hidegvíz, nem távfűtésesek vagyunk, saját kazán + napkollektor fűti fel. Tehát ez egy emberre lebontva 2 hónapra 11-12m3-t jelent.

Ehhez képest is sok ami fogyasztást írsz, főleg a melegvízé. Ott van valami hiba. Az illető vagy pazarolja a melegvizet és minden nap egy órát folyatja a zuhanyt, vagy reggel-este kád melegvízben fürdik, vagy esetleg a mosógépe olyan, hogy a melegvíz is rá van kötve és nem külön fűti efl a gép a hidegvizet. De én mindenképpen soknak tartom ezt a mennyiséget egy embernek - bár lehet meg tudja magyarázni miért ennyi.

2023. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Két felnőtt és egy kamasz lakunk együtt a lakásban. Mi is pont ennyit fogyasztunk hárman egy diktálási időszak alatt, ami 2 hónap.
2023. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Durván napi 260 liter. Az illető fürdés és tisztaságmániás lehet, esetleg csőtörés van.
2023. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Én egyedül élő nő vagyok, 2-2 köbméter havonta a vízfogyasztásom. A mosógépem heti 2-3 alkalommal megy, kétszer zuhanyzok naponta. A többi kézmosás, mosogatás, takarítás stb
2023. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Utolsó; az nagyon jó.

Panel lakàs 36 nm kb

És hetente mosok hétvègèn (2x) illetve nyilvàn az esti zuhany 5 p

reggeli mosakodás arc frissítés megy

meg nyilvàn reggel este azt a pár dolgot elmosogatom ès heti 1x felmosok.

Fura hogy ennyi mert beleondoltam mi lesz majd nyáron amikor reggel is zuhanyzok és sűrűbben is kell mosni.

2023. ápr. 2. 11:31
 8/20 A kérdező kommentje:

nyáron elvileg lesz klíma is az nem tudom hogy befolyàsolja-e a vizet

a vízóra régebbi 2017 es azt hiszem

2023. ápr. 2. 11:35
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Havi nyolc köbméter kicsit sok de reális lehet ha sokat mosol.

Sokáig fürdessz.

2023. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Havi nyolc köbméter kicsit sok de reális lehet ha sokat mosol."


Ilyen vízfogyasztáshoz azért nem egy személyre, és szinte naponta kellene mosni. Régi, még NDK-s mosógépnél teszteltük, hogy elő és főmosással, 5 öblítéssel 1 kád vízet használt, ez cirka 160 liter, és ez nem most volt, azóta sokkal takarékosabbak a gépek.

2023. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!