Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudnék a saját társashá...

Hogyan tudnék a saját társasházi közös költségemen csökkenteni?

Figyelt kérdés

Ez az bizonyos általam befizetendő közös költség,

tulaj cégtől általam bérelt lakásban,

tartalmazza,

többek között a víz + fűtés (házközponti) díját,

ami így jelenleg fixen 40e télen-nyáron (bármelyik hónapban),

vagyis nem fogyasztásfüggő.


Egy kő alatt éltem eddig, vagyis komoly a kérdés.



jún. 19. 13:38
 1/9 anonim válasza:
83%
A társasházakban a közös költség (általában) egyforma minden ott lakó számára. Ezen ha nem is történik semmi újítás/javítás akkor is sajnos annyi amennyi.
jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Elköltözöl és máshol bérelsz lakást/szobát.
jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Sehogyan. Ahogy te is írod, ez fix. Maximum költözéssel vagy alkudozással. De a helyedben örülnék hogy csak ennyi. Nekem kozos koltseg + viz + futes telen van 55 is
jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyes helyeken nem általános, hogy egyforma a közösktg, hanem lakásonként eltér négyzetméter alapon. Bár ezt átverni a lakokon elég nehéz :D Akinek alacsonyabb lenne, az megszavazza, akinek magasabb, az meg lehurrogja, szóval sok sikert kiskomám 😁
jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is négyzetméter alapon megy, azt hittem, ez a gyakoribb. Nagyobb lakás = magasabb fűtési költségek, vízhasználat, több szemét.
jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

az egyik szobát kiadód albérlőnek vagy ágybérlőnek


többét lehet spórolni ha 2 szobát adsz ki.

jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SZTANN ***** válasza:
73%

A társasházi közös költség megállapodás kérdése, amit a lakók valamikor egységesen megszavaztak (rendszerint a lakás méretétől és a benne lakók számától is függ). Ezen változtatni csak a teljes lakóközösség akaratából lehetne - szinte képtelenség.

Annak utána nézhetsz, hogy nálatok ez hogyan van, és hogy azóta vajon nem változott-e a te lakásodban lakók létszáma (már amennyiben nálatok ez is tényező!) - mondjuk 10 éve nem 8 tagú családra volt-e számolva, te meg most egyedül használod...

jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
86m2 a lakás. Bútorozatlanként vettem ki. 200e-t fizetek a tulajnak. (40e a közösktg) Igen, az egyik szobát kiadom.
júl. 17. 19:52
 9/9 A kérdező kommentje:

Így 240e-ről indul a havi számla, ezen felül van az áram és a gáz.

Tehát, ez manapság nem szokatlan.

júl. 17. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!