Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikorig kell befizetni a...

Mikorig kell befizetni a sárga csekket?

Figyelt kérdés
Most költöztem először külön mert vettem egy lakást és még soha nem fizettem be számlát

máj. 6. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva,befizetés határ ideje.
máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1 írta, a csekken ott van a befizetés határideje általában, ha nincsen akkor azon a számlán kell megnézni amit a csekkel együtt küldtek. Ez az "esedékesség határideje" vagy "számla teljesítés határideje" és hasonló időpontok.

Mivel így is úgy is ki kell fizetni, azzal nem tévedsz ha megkapod a csekket és rögtön be is fizeted. De azzal sem történik semmi baj, ha 1-2 napot csúszol.

máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egész pontosan az van ráírva hogy "Beér.hat.idő" ami elvileg nem azt jelenti hogy a postára kell ekkor beérkeznie hanem a szolgáltató céghez-ami a postai csekkes befizetésnél több nap is lehet.Tehát aki akkor fizeti be az már késésben van,akár késedelmi pótlékot is fizettethetnének vele-de nem szoktak.

Amikor én a telekom számlát pont akkor fizetem be és péntekre esik akkor vasárnap-hétfőn már jön az SMS figyelmeztetés a késésről mert a postán hétvégén még a számítógépes banki rendszer is pihen...

máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!