Gázzal fűtök. Melyik a gazdaságos megoldás?
Az a gazdaságosabb, ha beállítom a termosztátot 22 fokra reggeltől estig, éjjelre kikapcsolom.. vagy az ha reggeli készülődésre beállítom 1 órára, majd legközelebb csak délután 4kor kapcsoljon be amikor hazaérünk és estig menjen?
Szigetelt ingatlanról van szó.
Feleségemmel ezen "vitázunk".
Amikor otthon vagytok és ébren, akkor legyen normál hőmérsékletre állítva, amikor alszotok legyen alacsonyabb és amikor nem vagytok otthon akkor hasonlóan.
Ha időzítős a termosztát akkor önmaga tudja szabályozni, hogy mikor kell elkezdenie fűteni vagy mikor hagyja abba a szükséges hőfokhoz. Persze ha mindig neked kell állítanod manuálisan, akkor elalvás előtt meg amikor indultok el otthonról hosszabb időre (nem egy órás bevásárlásra) akkor vedd le alacsonyabbra a fűtést, de ne kapcsold ki! Amikor felkelsz vagy hazaérsz akkor meg vissza. Pl. tartod a 22 fokot amikor otthon vagy, de leveszed éjjelre meg munkaidőre 18 fokra.
De az írásod alapján neked is beállítható.
A mienk reggel 6-8 között 21 fok, 8-16 18 fok, 16-22 21 fok, onnantól reggelig 18 fok. A kazán maga szabályozza mikor kell fűtenie és mennyit, nem kell ki-be kapcsolgatni. A férjemnek volt ez mániája eleinte, aztán rájött, hogy semmi értelme és már évek óta nem csinálja. Azért vettünk ilyen kazánt mert az el tudja végezni a szabályozást, ha ki-be kapcsolgatja akkor csak ront a helyzeten.
Köszi a válaszokat.
Mivel reggelente szellőztetünk, illetve sütés főzés közben-után is.. ezért akkor nincs jelentősége a szigetelt háznak.
Ha este 22 fok van 9 órakor, akkor reggel 6ig kb 1-1.5 fokkal csökken le a hőmérséklet a házban fűtés nélkül.
Felkelünk zuhanyzunk reggelizünk stb, kiszellőztetünk. Így megyünk el otthonról.
Ebben az esetben teljesen felesleges spórolás miatt lejjebb venni.
Mivel a házad egy éjszaka alatt sem hűl 2 fokot, reggel úgyis vissza kell fűtenie.
Ennek a hőfok állítgatós spórolásnak a rosszul szigetelt házakban van létjogosultsága, ahol reggelre 10 fokra hűl a ház fűtés nélkül.
Azonkívül a legkomfortosabb és legegészségesebb a minél kissebb hőingadozás. Régen a hagyományos kazánoknál beállítottad a termosztátot, és amikor alá esett a hőmérséklet, elkezdett belobbanva maxon vizet melegíteni. Amikor elérte, lekapcsolt, de a fűtőtestben egy darabig tovább főtt a 80 fokos előrenenő, így a lakótér levegőjének hőmérséklete is tovább emelkedett. Aztán fordítva. Simán előfordult 5-6 fokos hőingadozás.
Ezek a kondenzációshoz vehető vezérlések a külső-belső érzékelőik segítségével azt is kiszámítják, hogy a kinti benti hőmérsékletváltozás DINAMIKÁJA alapján mikortól milyen intenzitással kell fűtenie, hogy a kívánt belső hőmérsékletet tartani tudja. Gyakorlatilag szezon elején beállítom, hogy ennyit kérek és áprilisig annyi van a házban, max 1-2 fokos hőingadozással, amit alig veszünk észre. Ja, és így fogyaszt a legkevesebbet, a régi kazánokhoz képest pedig egyértelműen kevesebbet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!