Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelemesek! Mérőcsere év közben?

Napelemesek! Mérőcsere év közben?

Figyelt kérdés

Tavasszal volt valamikor a leolvasás és elszámolás. Most kaptunk tájékoztatást, hogy a mérőnket okos mérőre cserélik.

A leszerelés pillanatában ugye nem elszámoló számlát küldenek? Volt valaki ilyen helyzetben?


2023. okt. 18. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Felírják a munkalapra a kezdő ès vèg óra állásokat. Nincs számla, adatokkal tovább számolnak. Ennyi. Mint a normál óracsere, csak itt több adat lesz.
2023. okt. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Január 2.-án rakták fel az okosórát a napelem beüzemelés miatt, azaz 2023.01.02-án lehetett bekapcsolni az invertert, és indult el a rendszerem.

Nem siették el, és 03.24-én megkaptam az elszámoló számlámat. Mivel éves fizetésbe voltam, ezért 2022.10.13-2023.01.02. közötti időszakot kiszámlázták.

Ezt az összeget ki kelett fizetni!

Még nem volt meg az éves leolvasás, jelenleg van kb 2600KWh túltermelésem. A logikám az lett volna, hogy okt-okt között majd elszmolunk.

De nem így van! Az új típusú mérő a napelemmel egyeütt, az egy új szerződés, tehát a régit lezárják.

2023. okt. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2+

Ha buta mérővel volt napelemes rendszered, akkor a számokat szerintem tovább viszik az éves szaldó elszámolásig.

Hívd fel a szolgáltatót és megmondják.

2023. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3!

A kettesnek akkor üzemelték be.

2023. okt. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A napelemes rendszer már régi, most jogszabály változásra hivatkozva az 5000 kWh feletti éves fogyasztás miatt a sima ad-vesz mérőnket cserélik okosra.

Tegnap egésznap hívogattam őket, de nem tudok fél órákat a telefonon lógni, amíg zenélgetnek és várakoztatnak... Írtam az ügyfélszolgálatnak, remélem mielőbb válaszolnak, de ma is próbálom utolérni őket telefonon.

Normál esetben a szolgáltatók elszámoló számlát küldenek mérőcserénél, de itt azért enyhén szólva sem lenne fair eljárás.

2023. okt. 19. 08:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk most volt óracsere, nem volt elszámoló számla.

A következő részszámlában két óra szerepelt külön soron, de ugyanúgy az átalány volt.

2023. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyszerű köszi!
2023. okt. 19. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz elszámolás nyugi
2023. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!