Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A közüzemi szolgáltatóktól...

A közüzemi szolgáltatóktól kérhető az évközbeni elszámoló számla kiállítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mi mióta itt lakunk mindig átalanyt fizettünk a közüzemi szolgáltatóknak. Tavasz végén-nyár elején szeretném majd a lakást kiadni albérletbe,addig arra gondoltam,hogy átállunk a mérőóra szerinti fizetésre.

Kérhető tőlük,hogy így évközben állítsanak ki elszámoló számlát?

Köszönöm szépen!


2022. jan. 29. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szolgáltatófüggő. A villamosenergiánál pl. ha diktálsz egyet, akkor aszerint számláznak ki.
2022. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kérhetsz nullás igazolást, pont ezért.
2022. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 29. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden szolgáltatótól kérhetsz ilyet, csak legyen rá mérőórád a lakásban. Ha nincs rá mérőórád, ott nem tudsz kérni.
2022. jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én most hogy elköltözött volt párom, gondoltam átállok a diktálásra, mert pont a költözése előtt volt éves leolvasás, és nem akartam két emberre fizetni az átalányt egesz évben. Diktáláskor próbálól leadtam az állást, következő hónapban még utalvány is jött az mvmtől, az előző havi különbözetet fizették vissza, és azóta diktálok.
2022. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!