Érdemes egyáltalán klímát beszereltetni fűtésre? Hatalmas költség, rengeteg buktató (a kültéri egység ne legyen szeles helyen, mínusz 15 fok alatt kevésbé hatásos, a H tarifa kiépíttetése nagyon drága, a tájékoztatás igen sovány stb.)
Nem érdemesebb megmaradni a gázkazánnál és rásegíteni hősugárzóval?
Vagy a hősugárzó üzemeltetése drágább mint a klímáé?
Kérem, hogy a trollok és minősítést osztogatók kíméljenek. Csak választ szeretnék kapni.
Komolyan van olyan ember, aki a nappalijába télen behord több köbméter fát? Nyilván nem egyszerre, de akkor is, ez óriási kosszal jár.
Magát a kályhát is napi szinten hamuzni kell! Száll mindenre a szürke por. Begyújtásnál mindig füst van. Még akkor is érezni, ha jó a kémény huzat. De általában nem szokott jó lenni az új műanyag ablakoknál.
Ezen kívül nem biztonságos, mivel ha megszorul a szivattyú nagy gáz van. Forr a víz, hiába a biztonsági szelep, úszik minden a szobában. Vagy feltöröd a padlót és köttetsz csatornát a nappaliba?
Arról nem beszélve, hogy fél évig arról fog szólni az életed, hogy délután rohanni kell haza begyújtani, különben vacogás lesz egész este.
A klíma ezerszer civilizáltabb megoldás.
Én is azzal fűtök évek óta. Megnyomom a gombot a távirányítón és 10 perc múlva meleg van. Fa árában!
A ház szigetelve van, így nem kell pörgetni a klímát. A zajról annyit, hogy a hűtőszekrény hangosabb mint a klíma beltéri.
Elektromos radiátort csak akkor használj, ha a pénz nem számít. 3x drágább a rezsije mint a klímának.
"Forr a víz, hiába a biztonsági szelep, úszik minden a szobában. Vagy feltöröd a padlót és köttetsz csatornát a nappaliba?"
A biztonsági szelepnek nem kell a nappalban lennie!
16 évig fűtöttem víz teres kandallóval! Csak az első évig tartott a romantikus életérzés, utána csak az, hogy lehettünk ekkora barmok, hogy bevittük a mocskot és a füstöt a nappaliba (bocsánat attól aki szereti).
Mert az árából akkor kijött volna akkor egy vegyes kazán +1000-es pufferral is! Aztán nincs fűrészpor, forgács, rengeteg fával behordott pók és egyéb rovar a nappaliban. A füsttel alapvetően nem volt gond, de azért heti 1-2x biztosan bejött a lakásba a füst, mikor raktunk a tűzre.
De mivel sokba került, maradt.
A másik probléma pedig az volt, hogy a nappali hőmérséklete nem igen szabályozható, mert a radiátoros helyiségek fűtéséhez folyamatos parázs/tűz szükséges (ha nem melegíted a vizet lehűlnek a radiátorok). Így a nappaliban mindig 25-26 fok volt, miközben a szobákban 20-22.
A miért pedig: míg egy radiátort helységhez méreteznek, addig a víz teres kandallót a gyártó méretezi különböző méretűekre pl 10 kw, 20 kw stb + víz oldali teljesítmény. és ha szerencséje van az egyénnek a nappali hőigénye kb közelíti a kandalló teljesítményéhez. Viszont ez ritka, mert pont fordítva szoktak méretezni a fűtés szerelők.
"Komolyan van olyan ember, aki a nappalijába télen behord több köbméter fát? Nyilván nem egyszerre, de akkor is, ez óriási kosszal jár.
Magát a kályhát is napi szinten hamuzni kell! Száll mindenre a szürke por. Begyújtásnál mindig füst van. Még akkor is érezni, ha jó a kémény huzat. De általában nem szokott jó lenni az új műanyag ablakoknál."
Basszus, te leírtad azt, amiben én eddig éltem eddig, illetve a szüleim továbbra is. Sajnos gáz nincs, marad a fa. A falat kapartam a tavaly kínomban, mikor láttam, hogy rengetegen áttérnek a gázról fatüzelésű kazánra.
"Ezen kívül nem biztonságos, mivel ha megszorul a szivattyú nagy gáz van. Forr a víz, hiába a biztonsági szelep, úszik minden a szobában. Vagy feltöröd a padlót és köttetsz csatornát a nappaliba?"
Ez is megtörtént, pont ahogy írod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!