Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanybojlert hogy a leggazda...

Villanybojlert hogy a leggazdaságosabb üzemeletetni, ha...?

Figyelt kérdés
...Ha hetente 1-2 napot töltök itthon, amikor elmegyek, akkor minimum 4-5 napig üres a lakás. Arra lennék kíváncsi, hogy 5-6 nap készenlét, vagy a szobahőmérséklétletről való teljes felmelegítés fogyaszt többet?

2022. nov. 21. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
5-6 napra én már mindenképp lekapcsolnám teljesen, de legalább a hőfokot MIN állásba raknám. Pusztán az 50-60fokon való tartás rengeteg energiát elfogyaszt, ezért is a villanybojler az egyik leggazdaságtalanabb módja a melegvíz előállításának.
2022. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

"Pusztán az 50-60fokon való tartás rengeteg energiát elfogyaszt"

400 Wh? 420? 500? 512?

2022. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#12 A hőntartáshoz szükséges energia arányos a víz és a bojler körüli levegő hőmérsékletének a különbségével, valamint a bojler falának a szigetelőképességével (hőátadási tényező). Továbbá függ a bojlerben lerakódott vizkő mennyiségétől, annak a hőtermelésre gyakorolt negatív hatásától.
2022. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Ne ködösíts! 514 Wh?

Ha nem tudsz semmi konkrétumot, minek ugatsz? Én annyit tudok, hogy a 120 literes Hajdú 50 fokon nem jár egy fél óránál többet, a betét vagy 1,2 vagy 1,4 vagy 1,6 kW. A fürdőszobát nem fűtjük.

2022. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nekem 1,8 kWattos betét van benne.
2022. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Én annyit tudok, hogy a 120 literes Hajdú 50 fokon nem jár egy fél óránál többet"

Ez már fél siker. Ha megmondod, utána mennyi idő múlva kapcsol be ismét, akkor kiszámolom neked az 5-6 napra eső hőntartás fogyasztását.

2022. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Végiggondoltam egyébként hogy lehetne kiszámolni:

1.Számítás:

-bojler vizhőmérséklet pl. 50fok

-mennyi ideig megy, és utána mennyi ideig van kikapcsolt állapotban

-betét teljesítménye hány kW.

Ezekből meg tudom mondani nektek hogy a hőntartás mennyi áramot fogyaszt.


2.Számítás:

-Hány literes a bojler, pl. 120liter.

-Mekkora az átmérője és a magassága

-Mennyi a hőmérséklete a fürdőszobának, pl. 20fok.


Ha ezeket az adatokat is megadjátok, akkor egy becsléssel kiszámítom hogy ha le van hűlve a víz a fürdőszoba hőmérsékletére, mennyi az áramfogyasztás a beállított hőmérsékletre való visszafűtéshez.

Ebből meg lehetne becsülni azt, hogy hány napra érdemes már teljesen lekapcsolni a bojlert.

Engem is érdekelne hogy mi jön ki, de nekünk nincs villanybojler, tehát nem tudom az adatokat.

2022. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kérek mindenkit, hogy egy ilyen halál ártatlan témára ne guruljunk már dühbe és ne indulatoskodjunk! Köszönöm (Mit ugatsz, ne ködösíts stb)


Természetesen mindenkinek köszönöm, aki hozzá tudott tenni a témához.

2022. nov. 23. 08:04
 19/20 anonim válasza:
Nekünk eddig egész nap ment, de kb 1 hete átálltunk arra, hogy csak naponta 1x, vagy 2x melegítjük fel a vizet, pont elég a mosogatásra meg a napi egyszeri zuhanyzásra + kézmosásra egész napra. Azóta a napi 8-9 kilowattos napi fogyasztás egy átlagos hétköznapi napon a felére csökkent. Ugye a bojler, ha hűlik kicsit is a víz, a beállítok hőfokon, egyből elkezdi fűteni, ami zabálja az áramot, főleg nappali áram esetében, mint amin nekünk is van.
2022. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ha megmondod, utána mennyi idő múlva kapcsol be ismét"

Gondoltam, világos, hogy se 5 percről, sem egy hónapról nem esik szó, hanem egy napról beszélek.

2023. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!