Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért jön be a hideg?

Miért jön be a hideg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Remélem jó helyen járok a kérdésemmel, hiszen már annyi követ megmozgattam az ügy érdekében - mind reménytelenül.


A történet a szobámban kezdődik, az ablakom alatt. És itt is ér véget. Ugyanis ez az a hely, ahonnan jön a hideg! Brrr!

Ez nyáron még nem is olyan baj, de most tél van. És hideg!


Fontos leszögeznem, hogy egy új építésű házban lakom, a nyílászárók újak, műanyagok. Mind egyforma, az egész házban ez a típus található, ez tetszett. De ugyanakkor a többi ablaknál nem jön a hideg, légmentesen zár, kivéve ha kinyitom. Szóval ötletem sincs, miért az én szobámban lyukas az ablakom!

Sajnos az utóbbi időben sokat tartózkodom a szobámban, mert depressziós vagyok, így hát jó lenne, ha legalább nem fáznék.


A minap kint nagy tűz volt, és szállt a füst mindenfelé. Hanem egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy füstöt érzek a szobámban! Sehol nem volt nyitva semmi (mármint a házban) és csak az ablakomnál éreztem a szagot, így hát biztos vagyok benne, hogy ott jött be hozzám.


Már meg lett vizsgálva erre való eszközzel, a nevét sajnos nem tudom, de egy hőmérővel ellenőrizték, van-e lyuk a házon, es sehol nem találtak. Viszont én akkor is érzem!


Mit tudnék tenni, és kihez fordulhatnék az ügyben? Már nagyon elkeseredtem, albérletbe menni viszont nem szeretnék!


A válaszokat nagyon köszönöm!



2022. okt. 26. 01:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint füst van, szimatold ki, hol jön be. Ha húz a hideg, tedd oda a kezed. Még az is lehet, hogy nem maga az ablak a ludas, hanem valahol egy rés az ablakkeret és a fal között.
2022. okt. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ablakot rosszul építették be valószínűleg.

Szerintem nincs nagy baj, lehet, hogy csak egy műanyagszalagot hagytak le, (ez mondjuk bőven elég ahhoz is, hogy később jól beázzon ott a fal), ill. az is lehet, hogy kevés purhabot nyomtak be, ami szigetelné a rést.


Mikor készítették az új nyílászárót, ill. van-e róla számla? Csak mert jótállással javítaniuk kellene a hibát. De nem egy olyan nagy meló, ha az eredeti ablakost nem tudjátok felkeresni, stb. akkor erre a kis munkára nyilván tök olcsón nehezen jön ki valami szaki, vagy meg próbáljátok ti, vagy kértek valami segítséget. Egészen biztos, hogy olcsóbb, mint egy költözés. ;)


Arról meg téged is felvilágosítalak, hogy az albérlet azt jelenti, hogy a tulajdonos bérel egy ingatlant, amit részben vagy egészben továbbad albérletbe. Ez valójában manapság elég ritka, a fogalom viszont indokolatlanul és helytelenül annál elterjedtebb. Általában egyszerű bérlésről van szó, ha tulajdonostól bérelnétek, akkor mindenképpen.

2022. okt. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

"tulajdonos bérel egy ingatlant, amit részben vagy egészben továbbad albérletbe."


Ennyire nem hülye senki!

A tulajdonosé a ház/lakás és kiadja albérletbe. A főbérlő kifejezés 99% tulajdonos, csak rosszul mondják.

2022. okt. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy égő gyertyát vigyél körbe az ablakkeretnél, és a láng erős vibrálasa,elhajlása megmutatja a rést ha van.

Ha nincs rés, akkor tenyered körbe húzva ellenőrizheted, hogy hidegebb e a fal. Ha igen, akkor a purhab lett hiányos, és a hideg átjön, ami érezhető.

Jól zár e az ablak körbe, a szárny a tokhoz, ezt szintén gyertyaláng megmutatja, de kezeddel is érezheted, ha lassan körbehúzod a záródási pontnál.

2022. okt. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináld, amit a 4. mond, ha az ablak zár rosszul, azon lehet állítani.
2022. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Igen, ebben az esetben én fogalmaztam rosszul, köszi, hogy felhívtad a figyelmem.

Azt akartam írni, hogy a tulajdonostól, Bélától bérli valaki, mondjuk, Gizi az ingatlant, akkor Gizi lesz a bérlő, ha Gizi az ingatlan egészét vagy részét tovább adja bérbe (amit egyébként csak Béla, a tulaj beleegyezésével tehet) Jánosnak, nos, akkor János lesz az albérlő.


De ez nagyon ritka, általában a tulajdonostól bérelnek az emberek. A köznyelvben mégis hibásan az albérlet szó terjedt el, aminek az oka nagyon régre, több generációval ezelőtti korszakokra nyúlik vissza.

2022. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt tedd, amit a #4 (07:04 ó.) tanácsol. Vigyázz, nehogy az égő gyertyától meggyulladjon a függöny vagy valami más!.

Kívülről nézd meg tükörrel, belülről szemmel, hogy nincs-e rés (lyuk) az ablakkeret és a fal között. Ha van, akkor nyomj oda kevés habot. Ami fölöslegesen kitüremkedik, azt kis száradás (megkötés) után vágd le.

Látnom kellene, de szerintem könnyen megoldható.

2022. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a felszínen van elég hab, de belülre nem jutott elég, tehát üreges.
2022. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Rés a falban vagy az ablak állítható és télire kellene állítani.
2022. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"a hely, ahonnan jön a hideg! Brrr!


Ez nyáron még nem is olyan baj"


ha nyáron is hideg jött itt, akkor valami más baj lehet...

2022. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!