Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A hatósági áras tűzifa jóval...

A hatósági áras tűzifa jóval drágább a piaci árnál?

Figyelt kérdés
Ráadásul a piaci árasat házhoz hozzák és nem kell már aprítani. Vagy én néztem el valamit?
2022. szept. 20. 14:58
1 2
 11/19 mindentudó99 ***** válasza:
92%
3300 forintert biztosan nem kapsz kemény fat egy mázsát. A rezsi emelés előtt volt 5500 az akác ami azóta csak felfele ment.
2022. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy 3300 forintért kapj ilyen feltételekkel fát.


Mert ez így olcsóbb, mint a 30 ezer, amire jön még a fuvar is.

2022. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó bolt és van még pár hátulütője is. Ugyanúgy nem tudni mennyire száraz, de nem túl bizalomgerjesztő, ha idáig az erdőben állt, vagy pláne, ha most vágták ki. A legközelebbi átvevőtelep tőlünk min 50 km-re van, fuvar meg nyilván nem ingyen lenne. Majd 2 méteres 15 kilós rönkfákkal bohóckodni 1 hónapig, felvágni, aztán felhasogatni, háát.. már fűteni sem kell, úgy kimelegszel. Válogatni nem lehet, van olyan erdészet, ahonnan pl csak fenyő van, lehet sűrűn látogatni a pincében a kazánt.
2022. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig is fával is fűtöttem. Nappal fával, éjjel kényelmesen gázzal. Így egy szezonra 3-4 m3 fa elég szokott lenni. Ha ennyit veszek, fajlagosan a szállítás miatt nem olcsó.

Érdeklődtem a helyi erdészetnél, hogy esetleg felárért tudnak-e szállítani. De elég otrombán leoltottak, hogy mit képzelek, ők soha semmilyen körülmények között nem vállalnak szállítást, azt oldjam meg ahogy tudom. És fa sem tudják hogy mikor lesz, talán még az idén, de lehet hogy csak januárban. Nem valami segítőkészek. Nekem kicsit az az érzésem, hogy nem érdekük, hogy hatósági áras fát adjanak.

A fa meg 2 méteres mázsás rönkökben van. Honnan a fenéből akasztok le olyan teherautót, aminek még daruja is van? Vagy honnan veszek még 3-4 rakodóembert, akikek még szállítani is kell a helyszínre?!

Ledaruzni is nálunk csak az utcán tudnák a fát. Ott meg nem tárolhatom napokig, hiszen közterület. Velünk szemben az út túloldalán pl négyemeletes társasházak vannak. Nem örülnének ha a fámat kellene kerülgetniük. Az út szélét, előttünk is parkolónak használják, azt is elfoglalnám. Így még aznap legalább fel is kellene fűrészelnem és behordanom. Ez így nagyon nem éri meg. Akkor inkább kifizetem a felárat a nem hatósági áras fára. Fel is aprítják, ki is hozzák, kisteherautóval be is tudják borítani a kapun belülre.

2022. szept. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

A hatósági ár jó ötlet lett volna ha:

A rendes fa kereskedőknél rendelték volna el a lakosság továbbra is onnan vásárolna.

Az erdőgazdaságokat meg kötelezték volna ugyanúgy hatósági árra csak a lakosság helyett a rendes fa telepek fele. (Visszaélések elkerülése érdekében akár úgyis, hogy először rendelek a rendes fa telepről azt ők továbbítják a erdőgazdaságnak és úgy kapnak fát abban a mennyiségben.)


A jelenlegi forma rossz, a szállítás és a hasogatásra embert kéne fogadni, ezek miatt kb ugyanabba az árba jön ki mintha hatósági ár nélkül rendelnének. Ja és plusz vagy talál embert rá vagy nem.

2022. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
39%

Szomszéd - szegény már meghalt -, évekig fával fűtött. Hetekig tartott, mire az "embere" felhasogatta és beszállította a kamrába a fát. Pedig azt nem is rönkben, hanem már darabolva kapta, csak hasogatni kellett.

Félig belógott a fakupac az én garázsom elé is, akadályozva a közlekedést; az órákig tartó csapkodástól pedig majdnem meghibbantam. Az alkoholista fahasogató faszitól úgyszintén.

Örülök, hogy az új szomszédnak már klímája van.

2022. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Inspect válasza:
79%

Itt a Bakonyban a bejelentés előtt 1-2 héttel még 26400,- Ft volt egy erdei köbméter keménylombos tűzifa. Most 30000,- Ft. Szállítás, feldolgozás egyik árban sincs benne. A feldolgozott "konyhakész" tűzifa még ennél is sokkal drágább, kb a duplájába kerül. Lényeg, hogy a piaci ár olcsóbb volt, mint most a hatósági.

Nem tudom, hogyan állapították meg a hatósági árat, az ország mely területén került eddig is ilyen sokba a tüzelő, de a mi helyzetünkön sokat rontottak ezzel a rendelettel.

2022. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Ki van ez találva.

Gondolom a politikusaink nem fával fűtenek. Vagy ha igen, úgyis elszámolják költségtérítésre a mi adóforintjainkból. Az erdőgazdaságnak pláne nem érdeke olcsón adni a fát. Vagyis papíron adtak kedvezményt, ami a gyakorlatban semmit nem jelent. Ők meg mossák kezeiket. Kb olyan, mintha az üzemanyagok ársapkája csak akkor lehetne érvényesíthető, ha kizárólag közvetlenül a battai finomítótól vásárolsz, ott pedig csak tartálykocsiba hajlandóak tölteni naftát. Hogy honnan szerzel tartálykamiont és hogy fejted át abból az autódba, az már a te dolgod.

2022. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
41%

17.


Nagyon sokan boldogak lennének, ha csak ennyivel emelkedne a fűtésük.

2022. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!