Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van most ez a hatósági...

Hogy van most ez a hatósági áras villany bizonyos fogyasztás felett napelem esetében? Úgy értem ha napelemmel hatalmas mennyiségű áramot visszatáplálók majd elhasználok akkor csak hatósági árasan fogom kapni merthogy a fogyasztásom magas?

Figyelt kérdés
2022. szept. 4. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Eladod 4 forintos aron, es viszaveszed tobb ezer forintert :)
2022. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem éri meg visszatáplálni. Szigetüzemű rendszer kell, ami egy akkumulátorba tárolja a fölösleges energiát és amikor már kevesebbet termel mint ami a fogyasztásod, onnan kipótolja, majd ha az már nem fedezi a szükségletet, egy mágneskapcsoló átvált a hálózati áramra. Ennek az előnye, hogy ha áramszünet van, de a napelemed termel, akkor lesz áramod, míg a hálózatba kötött rendszernél nem lesz és kárbamegy a teljes termés.
2022. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Jelenleg még egy az egyben megy a kiegyenlítés.
2022. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3 abszalut nem igaz. nezz utana...
2022. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy van?
2022. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2022. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem a túltermelésre gondoltam, hanem a fogyasztás és termelés arányára. Jelenleg a betermelt és elfogyasztott mennyiséget szembeállítják egymással, ha túlfogysaztás van kifizeted, ha túltermelésed van, akkor neked fizetnek.


Lehetne másképp is: a betermelt áramot átvehetnék alacsonyabb áron, mint az elfogyasztottat, ez lesz néhány év múlva, de még nem így van.

2022. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

10

Ugye neked nincs napelemed? Ha lenne nem beszélnél ekkora suketlensegeket...

Jelenleg szaldo elszámolás alá esik a napelem, ami azt jelenti, hogy évente 1x történik elszámolás, amikor viszont a a hálózati fogyasztás és a hálózati visszataplalas 1:1 értékben számolódik el. Esetemben pl 4000 kwht veteleztem a hálózatból és 3000 kwh túltermelést töltöttem év közben vissza. Év végén az elszamolo számlán ez szerepel, így a különbséget, 1000 kwht kell kifozetnem. És ennyi.


Kérdező

Jelen állás szerint a rezsi csökkentés is így fog működni (ha ki nem találnak valamit...) a csak a szaldo különbözetet nézik majd, ha az belefer a rezsi csökkentett mennyisége akkor hatósági ár, a felette lévő rész még 70 Ft.

2022. szept. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ez mindig is így volt.


Persze az ilyen ember is mondhat hasznosat csak az egy kicsit kellemetlen hogy a véleményét meg is próbálja ráerőltetni a másikra és aki nem ért vele egyet ellentmond neki azzal problémás stílust üt meg.

2022. szept. 7. 07:41
 10/12 anonim ***** válasza:

9

Az a baj, hogy ez itt nem vélemény kérdés, egy elmu elszámolás tényszerű :)

2022. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!