Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szükséges temperálni/szinten...

Szükséges temperálni/szinten tartani a fűtést klímával való fűtés esetén?

Figyelt kérdés
Gázfűtésnél, kell vagy 1 nap, mire felmelegszik a teljes ház, klímával viszont pár perc alatt felhevül a levegő. A kérdés az, hogy napközben, amikor nincs otthon az ember, ki lehet kapcsolni a klímát és akkor bekapcsolni, amikor hazaér valaki (ez kb. 5-6 órát jelent maximum naponta), vagy 10 perccel a hazaérkezés előtt wifi-n keresztül, vagy szükséges/gazdaságosabb egész nap járattatni olyan 18 fokon, akkor is, amikor nem vagyunk otthon? Nektek mi a tapasztalatotok?
2022. szept. 5. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"klímával viszont pár perc alatt felhevül a levegő."


Viszont minden más (bútorok, falak stb...) hideg marad.

Ha lekapcsolod a klímát újra visszahűl a lakás.

2022. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs értelme ki-bekapcsolgatni a fütést! Volt ilyen hozzászóló aki tesztelte,hogy egyik hónapban folyamatosan fűtött a másikban meg letekergette estére a fűtést, és mindkét hónapban szinte egyforma volt a gázfogyasztása.
2022. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A klímával való fűtést illetően, annyiban van/lenne különbség, még, ha a végfogyasztás ugyan annyi is lenne, hogy a napközbeni időszakokban sem amortizálódik a készülék - valamint jó kérdés, hogy mennyire fog/tud lehűlni a ház 09:00 és 15:00 közti fűtés nélküli időszakban (3 rétegű ablakok lesznek, B30 téglával meglévő 5cm dryvit szigeteléssel) - beleértve a bútorokat is.

2022. szept. 5. 13:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de az 5 cm az nem szigetelés.
2022. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez van, ezzel jött a kecó :D Jobb lenne, ha vastagabb lenne és, ha grafit lenne, viszont egyelőre nem bontom meg a homlokzatot, nincs rossz állapotban az sem.
2022. szept. 5. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, ezt magadnak kell kitapasztalni.

Azzal a hozzászólással nyilván vitatkoznék, hogy nincs értelme kapcsolgatni, mert a havi gázszámla majdnem ugyanannyi volt akkor is ha kapcsolgatta, akkor is ha nem. Ezt nyilván okozhatta a két hónap átlaghőmérséklete közötti eltérés. Mivel a ház hőleadása a falon belüli hőmérséklet és a külső hőmérséklet különbségének a függvénye [az aktuális hőmérséklet különbség a hajtóereje a hőveszteségnek], így nyilván ha lengeted a hőmérsékletet, és amikor nem vagy otthon, vagy amikor alszol és betakarózol - akkor kikapcsolod a fűtést, akkor nyilván kevesebb energiát fogyasztasz. Mintha állandóan 22 fok lenne... Az a másik oldala az éremnek, hogy ez vénségemre már nekem sem komfortos. A levegőt ugyanis hiába tolod fel mondjuk 22 fokra percek alatt, de ha beleülsz egy fotelbe, vagy mezítláb közlekedsz, akkor a bútorok, a falak, a kövezet még a korábbi hűvösebb hőmérsékleten van. Akinek ez nem gond, az lengetheti a hőmérsékletet. Ha viszont nem kedveled, hogy a hideg fotelbe ülsz bele, bár a levegő meleg, akkor fűteni kell akkor is, amikor nem vagy otthon. Ezt neked kell kitapasztalni, hogy mi az amit még komfortosnak tartasz.

2022. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Gondolkodj úgy a kapcsolgatás, és a folyamatos szintentartás esetén, hogy míg szinten tartasz, addig a fűtésed ki-be kapcsol, viszont ha hagyod kihülni az otthonod, akkor ha ismét meleget akarsz, akkor a kazán folyamatosan dolgozni fog amig fel nem meglegszik a beálított hőfokra. Ez miatt jött ki az akkori hozzászólónak is az, hogy nincs értelme kapcsolgatni mert nem volt jelentős különbség.

Te ugye azt leírtad, hogy spórolsz ha letekered, de nappalra azért csak vissza kell füteni a lakást ;), na ott meg pörög a gáz vagy a villanyóra.

2022. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pont hogy akkor fog jobban amortizálódni, ha felfűtöd/lehűtöd a lakást.

A szintentartáshoz néha kicsit beröffen a készülék, majd 10-20 perc múlva már "pihen".

Ha meg nekiállsz 12 fokról felfűteni, mikor hazaérsz, akkor csutkán fog menni órákig, mert ugyana levegő hőmérséklete hamara felugrik, de a falak szivják el a hőt, a fűtésnek folyamatosan rá kell dolgoznia. Csúcsteljesítménynél a hatásfok is sokkal rosszabb.

Szóval végeredményben lehet hogy drágábbra is jössz ki, ha te kapcsolgatsz

2022. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi szépen a válaszokat! Ebben az esetben, lehetséges, hogy valóban megéri napközben is, alacsonyabb hőfokra állítva hagyni a klímát. :)
2022. szept. 5. 21:32
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, ami felmerült még bennem az maga a klímában lévő termosztát hőérzékelője, ami minden bizonnyal a levegő hőmérsékletét érzékeli?


Egy szó, mint száz, majd ki lesz tapasztalva és próbálgatva több verzió, hogy melyik opció hogyan működik, mennyire fog lehülni a helyiség, stb. :)

2022. szept. 5. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!