Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nemzetközi szakértők szerint...

Nemzetközi szakértők szerint azonnal csökkenteni kell a gázfogyasztást mert lehet már januárban gondok lesznek a gáz ellátással. Te hogyan fogod csökkenteni a gázfogyasztásodat?

Figyelt kérdés
[link]

#Gáz van mert nem lesz gáz
2022. júl. 18. 18:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sehogy, eddig sem volt bevezetve a faluba a gáz, ezért klímával fűtöttem, mert mint jó, környezettudatos állampolgár áttértem a környezetkímélő megoldásra. Most jön újra a fa, aminek szintén egekben az ára.


Ahogy #10-es válaszoló én is gondolkodtam a pályázaton, de amikor elolvastam a feltételeket, akkor kiderült, hogy annak ellenére, hogy még gáz sincs a kistérségben, nem minősülünk fejlesztendő térségnek, így nem jár érte plussz pont, ráadásul gyerek sincs, amiért szintén plussz pont járna, úgy döntöttem, hogy esélytelen, ráadásul az 5kW-os rendszer messze nem elég a jelenlegi fogyasztásra.

(Csak halkan jegyzem meg, hogy állítólag annyira megugrottak az anyag és kivitelezési költségek, hogy a kivitelező cégek nem tudják az adott pályázati keretből kihozni a rendszert, ezért valószínűleg a 100%-os pályázat is zsebbenyúlós lesz annak, aki elnyerte.)

Ráadásul ilyen sz*r helyzetben kizártnak tartom, hogy a napelemes rendszerek elszámolásához nem fog hozzányúlni a kormány, szinte biztos vagyok benne, hogy nagyon rövid időn belül kötelező bruttó elszámolást vezetnek be, ami az ezzel fűtő háztartások számára a lehető legelőnytelenebb.

Ha napelem, akkor már kizárólag sziget üzemmódban érdemes gondolkodni.

2022. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!