Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nemzetközi szakértők szerint...

Nemzetközi szakértők szerint azonnal csökkenteni kell a gázfogyasztást mert lehet már januárban gondok lesznek a gáz ellátással. Te hogyan fogod csökkenteni a gázfogyasztásodat?

Figyelt kérdés
[link]

#Gáz van mert nem lesz gáz
2022. júl. 18. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Jó nagyot hazudtak akkor nekik 😂😂😂 már karácsonykor fagyoskodni fogunk...
2022. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
84%
Mivel nyár van, így sehogy, mert nem fűtök. Télen így is, úgy is nagykabátban fogunk fagyoskodni itthon. A rezsicsökkentés eltörlésével még a hősugárzó is kilőve, mint opció.
2022. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, akkor ki fogom kapcsolni a jacuzziban és a kutyaházban a fűtést :(
2022. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sehogy,inkább többet használok.
2022. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
29%
Sehogy. Én amíg van használom ezerrel, mikor nem lesz átállok fára a pesti parasztokat meg leszarom.
2022. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még is hová csökkentsem az évi 11 kilógázt, amit fogyasztok?
2022. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én rövidebb ideig zuhanyzom.
2022. júl. 18. 18:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobban már nem tudom csökkenteni, eddig sem pazaroltam.

Az éves gázfogyasztásunk egy szigeteletlen 2 szobás házra 180ezer volt eddig. Akkor hova már?

Majd berakom öreganyám sparheltjét az előszobába,(van kémény) kinyitom az összes ajtót a szobák és a fürdő felé, aztán azon főzök, azzal fűtök és azon melegítem a vizet mosófazékban a mosdáshoz.

Más megoldást nem látok, túlélésre játszunk.

2022. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akik többmilliárdos villákban laknak és medencét melegítenek, azoknak nem fog gondot okozni ezentúl sem.

Talán ezt kellene megvizsgálni és szabályozni!

2022. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre megvárom a rendelet szövegét. Eleve gondom van a gázzal, visszaáramlik az égéstermék, és sok pénz a probléma orvoslása.


Bíztam a napelemes pályázatban, de az csak parasztvakítás volt, választások előtt mindenki megkapta a jogosultsági dömtést, aztán azóta semmi, az aktuális ígéret csak annyi, hogy augusztus végén majd mondanak valamit. Egyelőre annyi lesz, hogy előző télen sokat fűtöttem klímával, hogy jogosult legyek az 5kWp napelem-tejesítményre. Ettől 40eFt a havi villanyszámlám, amivel jól megszívattak, ha tényleg felmegy havi 220eFt-ra... A fűtés megy fával, (majd a gyereket betanítom a fűtésre, ő úgyis otthon van) a melegvíz meg kérdéses, gondolkodom valami napenergiás megoldáson (mármint vagy napkollektor, vagy napelem közvetelenül a bojlerre trükk - akkor ki lehet hagyni a bürokratikus áramszolgáltatót, meg olcsóbb is. Ebben még tájékozódom, meg az is érdekes, hogy a "B" tarifánál ("éjszakai áram") hogyan lesz a rezsicsökkentés.

2022. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!