Most akkor mi az igazság hogy jön ki ez a magas rezsi piaci ár?
Nem tudom miért mondják ezt a nyolcszoros áremelkedést földgáz tekintetében mert például amikor a számlán is nekem az van hogy rezsicsökkentés nélkül csak 10 ezerrel lenne több (27 ezer a gázszámlám és csökkentés nélkül 37 lenne)
Valamint ha megnézem a pénzcentrum oldalán a világpiaci árat akkor is csak olyan két háromszoros a többlett...
A pontos hazugságot majd az éjjel találják ki a parlamentbent.
Reggel majd csak bejelentik.
Az a 2013-as ár, amikor kitalálták ezt a rezsicsökkentést...
Az elmúlt 1 évben annak sokszorosára mentek fel az árak!
FB-ról:
Dr. Varga-Damm Andrea élő adásban volt.
Azért határozta meg a kormány 913 Ft-ban az átlagfogyasztás feletti gázárat, és 242 Ft-ban az átlag fogyasztás feletti áramárat, mert a társadalom egynegyedével kívánja kifizettetni a teljes társadalom rezsiköltségének emelkedését, az oligarchák zsebének tömése érdekében. Ha valóban a világpiaci árhoz kívánnák igazítani az áram és a gáz árát, a gáz nem lehetne több köbméterenként 216 Ft-nál, az áram ára pedig nem lehetne több kilowattóránként 63 Ft-nál.
Emberek, van net, aki nem tud angolul, használja a google fordítót, meg az iskolában felszedett tudást a mértékegységekről.
Pontos érték mindenképpen csak politikai (vagy ha nem szól bele annyira az állam, akkor üzletpolitikai) döntés lehet, mert az euroárfolyam és a tőzsdei árak is folyamatosan változnak. Vagy akár lehet pontos árat is mondani, de az is minden nap más lesz.
Nézzük a gázt: itt a tőzsdei ár, ez alapján számolunk el az oroszokkal is, csak késleltetve (2 hónappal korábbi átlagáron) [link]
Ez alapján a mai (07.14.) tőzsdei átlagár 182,672 €/MWh Ma "csak" 405,95 Ft volt egy €, tehát 74 156 Ft/MWh = 74,156 Ft/kWh = 20,59 Ft/MJ Ezt köbméterre váltani csak kb. lehet, mert változik a gáz fűtőértéke, de kb. 34 MJ/köb, azaz 700 Ft 1 köbméter gáz. Ebben még nincsen benne az ÁFA (889Ft), illetve az egész infrastruktúra fenntartási költsége (szállítás, kitárolás-betárolás, mérés, számlázás stb.) A 913 pillanatnyi árra abszolút reális. Drága a gáz, gyenge a forint, magas az ÁFA => ez jön ki ezek eredőjeként.
7: De nem kell vegyük az összes gázt, van sajátunk. AZ mennyi?
Villamosenergia szintén.
Mi közünk a nemzetközi piaci árhoz??
7,8 de például nem egyforma a beszerzési piaci ár is. Vannak országokkal ahol sokkal drágább nálunk például olcsóbb szóval ez sem egyforma
8. Áramnál és a gáznál is az van, hogy az olcsóbb hazai termelés elfogy a rezsicsökkentett részben, sőt, még ott is veszteséges.
Az persze egy politikai döntés, hogy az olcsóbb forrásokat hogyan osztjuk el, nálunk az a döntés született, hogy az a rezsicsökkentés fedezetét képezi. Abból a szempontból nem igaz, hogy állami dotáció nélkül elég lenne rá, így is megy sok adófizetői pénz a rezsicsökekntésbe. Az áramár pl. egészen vicces, Július 1-től 13,6Ft/kWh-ról LEMENT 6,1 Ft/kWh-ra: [link]
Ez az erőművi ár, nettó. Miközben a legolcsóbb áramunk a paksi 11 Ft/kWh.
Az árcsökkenésnek az az oka, hogy a rezsicsökkentett ár fix, a hálózatot viszont nem lehetett hosszú távon fenntartani a régebbi összegből, tehát az áramár rovására növelték a rendszerhasználati díjat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!