Hogy fogja tudni kifizetni az átlag magyar a rezsijét?
4-5xös gázárak lesznek, sokaknak így is hatalmas megterhelés a havi 30ezres gázszámla, mi lesz most így 100+ezres gázszámlával?
Olyannal ne gyertek légyszi, hogy szigeteltessék le a házukat, cseréljenek ablakokat, hőszivattyú és miegymás, az gazdagék játéka.
Ahol van vegyestüzelésü kazán, gondolom egy kicsit jobb helyzetben vannak.
1)
Szerintem nem lesz 4-5x-ös gázár.
2)
Sokan átgondolják és nem gatyában meg pólóban lesznek télen, hanem felvesznek egy meleg nadrágoz és pulóvert, magyarán nem pazarolnak
3)
Aki teheti, nem gázzal fog fűteni, vagy nem fűti az egész lakást, csak 1 helyiséget, ahol összegyűlik az egész család egy közös vacogásra alvásig.
A gáz ára most kb 3,5x-e egy cégnek, azaz~400 ft/Nm3, de a fa/szén ára is 3,5x-ére emelkedik, ha eltörlik a rezsi csökkentést. Ez a piacgazdaság lényege!
Ebben az esetben az áram is arányosan növekszik. Az áram díja a tőzsdén 56-ról 230 euró/MWh-ra növekedett --> Piaci áron egy német kb 87 Ft-ért kapja az áramot + a rendszerhasználati díj kb 21 Ft. 38 vagy 108 --> ~2,8x növekedés.
Nekem most 90000 az éves gáz számlám --> piaci áron 315000 Ft/év. Villanyom 0 a napelem miatt, és szaldóba vagyok.
A diesel emelés nagyon fog fájni. szlovákoknál 668 ft/l -->~40%
Most évi 450000-et tankolok el-->630000.
Ha a kettőt össze adom: évi szinten + 405000Ft, ez már azért fájni fog, de szerencsére nem okoz gondot kifizetni.
Viszont a gáz és üzem anyag szinte mindennek az árát megemeli, amit már érzünk is. Én kb azt vettem észre, hogy az utóbbi hónapokban kb 20-30% többet költök élelmiszerre, pedig ugyan azt veszem. Évi szinten ez is lesz 200-250000 plusz költség, de ezt csak nagyon felületesen tippelni tudom.
Nekem nem a gázszámlám 30 ezres, hanem a rezsim mindenestől. Fűtés, víz, villany, internet, közös költség együtt van kb. 30 ezer. Másfél szobás 50 négyzetméteres lakásban.
Akinek mostanában is 30 ezer volt magában a gázszámlája az vagy nagy házban lakik és akkor biztos jómódúbb és megengedheti magának majd, vagy pedig rengeteget pocsékol és állandóan jár a fűtés egész télen, miközben ő nincs is rendesen felöltözve. Ő pedig tanuljon meg takarékoskodni.
"vagy nagy házban lakik és akkor biztos jómódúbb"
Ez mekkora hülyeség ! Az emberek nagy százaléka nem azért él nagy házban, mert megengedheti magának, hanem azért, mert régen többgenerációs házakat építettek, a gyerekeknek már nem erre van igénye és a házaspár vagy már csak az egyik tagja ottmaradt a 200m2-es hodályban.
Én a szüleimtől örököltem vidéken egy ilyen házat, amiben jelenleg is élek. Ha eladnám, nem tudnék venni az árából egy 50m2-es panelt sem, így maradok ebben és megoldom a fűtését (bár szerencsére ez pillanatnyilag nem okoz még problémát)
2021-ben fát hasogassak és dobáljam egy kazánba. Vissza a 18. századba ? Ez nevetséges.
Ezzel foglalkozzanak Brüsszelben ne az LMBQ-val.
Nekem kémény sincs a házon, mert annak idején úgy voltam vel soha többe fatüzelés!
Így van egy gázkazán, megy egy klíma. A kazán helyére tudok rakni elektromosat, de csak 3 KWp napelem van a tetőn, így ezhez kéne 9 KWp-re bővíteni. Ami kb annyit tesz kidobom a régi rendszert fel az újat, a 8 db napelem panelt fel lehet használni és még kell mellé kb 16 db, meg egy új inverter. Ez így már elég húzós árban.
Egy normális hőszivattyú ami melegvizet is csinál az is kb 3 millió + telepítés.
A lényeg egyikre sincs pénzem. Nagyjábol hasonló árba van a két rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!