Társasházban kötelező saját költségen fizetnem és elintéznem a kémény bélelést ha nem gázzal fűtök? Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha elutasítom?
#6
Most feladtad a leckét a NAV-val!
Azóta is azon gondolkozom, hogy a NAV-nak mi köze a kéménybéleléshez, de különösen ahhoz, ha te azt saját költségen intézed?
Teljesen önálló kéményed van, vagy gyűjtőkéménye van a társasháznak, amibe több lakó fűtése belecsatlakozik?! Mert ez egyáltalán nem mindegy.
Kondenzációs kazánt - már csak ezt engedélyezik -, kizárólag bélelt kéménybe lehet vezetni. Ha több lakónak van egy kéménye, akkor addig nem tudja a kazánt beépíteni az adott lakó, amíg nincs bélelve. Ezt nyilvánvalóan nem egyedül fogja fizetni, mert ha a többi is a későbbiekben kazánt akar szereltetni, nekik ez ingyen lesz, mert aki először csináltatta, már kifizette. Ilyenkor ha tetszik, ha nem, megoszlik a költség a kéményhez hozzáférő lakók között.
Azt pedig, hogy a kéménybélelés kinek a költsége és a hasonló felújítások kinek a költsége, általában tartalmazza az alapító okirat, vagy ha nem, a lakógyűlés határoz róla. Ha minden kéményt béleltetni kell a lakóházban, nyilvánvalóan nem biztos, hogy annyi félretett pénze van a háznak.
Mi pont ezért költöztünk el az előző társasházunkból, mert gyűjtőkémény volt és a kondenzációs kazán miatti kéménybélelésből fakadó viták már kezdtek elfajulni és sehová sem jutottunk. Olyan házba költöztünk, ahol egyedi kéményünk van. Ez is társasház. Azóta beépíttettünk kondenzációs kazánt és a kéménybélelést egyedül nekünk kellett fizetni, pedig nem volt olcsó a földszinttől a harmadikig kifizetni. Ha a kémény kívülről felújításra szorul, az a társasház költsége, a bélelés viszont a miénk volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!