Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedül álló fiatalok mennyit...

Egyedül álló fiatalok mennyit adtok otthon a rezsibe? Plusz mennyiért vásároltok be?

Figyelt kérdés
Én anyámmal élek 22f vagyok. 224 ezer Ft a fizetésem, a rezsink kettőnknek havi 40 ezer Ft. Adok neki havi 30 ezret a rezsibe meg veszek húst, kávét, olajat, tésztát, zöldséget, gyümölcsöt +15 ezeré tánkolok neki a kocsiba havonta így marad 140 ezer Ftom szerinted jól csinálom vagy ez sok amit adok vagy kevés? Mit gondolsz?
2021. dec. 2. 10:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Megveszem amgamnak ami kell meg ugymodn kajat közösen vessszük amiböl stüve fözve van.
2021. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem 15e-t kértek mikor otthon laktam,azért hogy tudjak spórolni.
2021. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
90%
Szerintem nagyon nagyvonalú amit beleadsz a családi kasszába. Sokan úgy élnek otthon dolgozó felnőttként, hogy a fizetésük teljes egészét elrakják. Semmiképp sem kevés amit adsz.
2021. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
KB 180 ezret keresek (van hogy kevesebbet) 20 ezret adok, de mindent megveszek magamnak (kaja, plusz fizetem a sulimat ami nem olcsó.. stb).
2021. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim szegénységben nőttek fel, és őket nem támogatták egyik oldalról sem a szülők, ezért inkább úgy voltak vele, hogy amíg velük éltünk tesómmal, nem várták el, hogy bármibe is beszálljunk, ezzel akartak minket támogatni, hogy inkább spóroljunk, tegyük félre, amit tudunk. Már mindkettőnknek van saját lakásunk, amit nem a szüleinktől kaptunk, ők csak keveset tudtak besegíteni. Ha bármit is ki akarok fizetni nekik, vagy én akarom kifizetni a bevásárlást, nem akarják elfogadni. Nemrég vettem egy láthatósági jelzésekkel ellátott kabátot, ami nekem nem volt jó méret, apámra jó, neki adtam, ki akarta fizetni, nem hagytam.
2021. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Először csak elég volt ha a kajámat fizettem teljesen, és egyéb költségeket. Rezsibe nem kellett adni.. Majd vérszemet kapott anyám, mikor megtudta hogy egy barátom 40 ezret ad haza (azt lef0sta hogy a barátom 40 ezrében minden benne volt. Nem vett külön magának kaját, bérletet, ruhát stb. A szülők állták. A 40 csak hozzájárulás volt) . Onnantól kezdve én is 40-et adtam, plusz álltam minden költségemet ugyanúgy. A rezsibe is 20-at adtam sokszor, mert addig rinyált hogy mekkora egy parazita féreg vagyok..

140e volt a max fizetésem.

2021. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szülőként egy forintot nem kérnék/fogadnék el.

Látva a mai albérlet és ingatlan árakat... Hát, ha nem kezdesz el komolyabb mértékben félre tenni, akkor pl reális esély van rá, hogy sosem lesz saját otthonod. Ami a mai nyugdíj rendszert ismerve rendkívül problémás.

Én tényleg spórolnék a helyedben. Persze nem ismerem a családod anyagi helyzetét. Nem mondom, hogy semmit ne adj, de a saját jövődre is gondolj.

2021. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi felét. Mondom számolja ki mennyi a fele és én azt átutalom neki. Megbízok benne. Le szokta írni, hogy ennyi volt a gáz, áram, ennek ennyi a fele, de én el sem olvasom ezt csak az összeget nézem azt meg átutalom.

Bevásárlás pedig úgy van, hogy mondom írja össze mi kell azt megveszem. Ír egy cetlit én meg beszerzem. De mindig mondom, hogy egyszer írja fel ami kell, nem fogok hetente a boltba járni.

2021. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Még így is szerencsés vagy, én is kb ennyit keresek és albérletet, rezsit és minden egyebet én fizetek. Szóval ha ennyit beleadsz, még azzal is sokkal jobban jössz ki. Sajnos nekem nincs lehetőségem otthon lakni, mivel a szüleim is albérletben élnek más városban.
2021. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bevásárlást és a nagyobb kiadásokat egyenlően elosztjuk. Külön a rezsibe nem adok bele, mert a szüleim egy év alatt nem jutottak el oda, hogy megmondják, mennyi legyen az annyi - nyilván nem véletlenül. Ha szükségük lenne erre az összegre, nyilván beleadnék, amennyi a rám eső rész ill. amennyi szükséges.
2021. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!