Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fatüzelésnél melyik módszer...

Fatüzelésnél melyik módszer gazdaságosabb: hagyni kialudni a tüzet, és másnap újból begyújtani, vagy igyekezni hogy maradjon parázs?

Figyelt kérdés
Az utóbbi gazdaságosabb, vagy a begyújtás? Esetleg mindegy, mert minda2 ua fogyaszt, és nem gazdaságosabb?

2021. nov. 30. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen kályhában fűtök.

Cserépkályhába napi egyszer gyújtok be.Nem kell parázsnak sem maradni.

2021. nov. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk sosem alszik ki a tűz. Éjfél élőt pakolom tele a kazánt. A legjobb olyankor a vastag akácfa az ég a legtovább.

Reggel még így van tűz a kazánba és nincs hideg sem. Viszont ha este már nem tennék rá és kihűlne éjszaka az egész ház ugyan annyi fa kellene a ház felmegítéséhez mint az éjszakai tüzeléshez. Nem oszt nem szoroz melyik módszert választod. De ha nem akarsz reggel hidegben kelni es tűzrakással kezdeni a napot akkor érdemes telepakolni estére más előnye nincs.

2021. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi jól megpakoljuk este,aztán amikor éppen fölébredünk dobunk még rá,hogy reggelig kitartson.De van amikor sajnos úgy bealszik mindenki,hogy reggel lehet újra megint begyújtani.
2021. nov. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Állandóan égjen a tűz..éppenhogycsak, de ne aludjon ki. Barátságosabb a hőmérséklet, kevesebb mérgelődés. Persze ehhez nem árt lassan égő keményfa..
2021. dec. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem utolsó sorban, ha visszahűl a kémény, akkor minden begyújtásnál kátrány csapódik le, az elején. A sok kis begyújtás a kéménynek sem tesz jót.
2021. dec. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Nekem fával a kandallóban nem sikerült másnapra parazsat produkálnom, pedig 2 éve száradó akáctuskót használunk.

Egyedül akkor maradt parázs, ha éjjelre rádobtunk 4-5 német brikettet.

2021. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen mindegy hányszor gyújtasz be, ha lefojtod kátrányosodni fog, mert nem lesz elég meleg a füstgáz és a kéményben lecsapódik.

Azért sem jó fojtani, mert akkor elég durván lerontod a hatásfokot, akár az energia fele is veszendőbe megy, mivel nem tud elégni a fagáz egy bizonyos égőtér hőmérséklet alatt. Pazarlás.


Fatüzelés erősen kívánja a puffertartályt. Nagy tüzet raksz egyszer egy nap (nem kátrányosodik, tiszta és hatékony az égés), először felfűtöd vele a házat (mindig az az első) a maradék hő pedig bekering a tartályaba, felülről lefelé kell melegíteni hogy a rétegződés kialakuljon.

Tartály nélkül tényleg csak annyi előnye van a fatüzelésnek, hogy olcsó a fa, mert amúgy erősen pocsékolós.

2021. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Olvasok én itt nagyon jó válaszokat,és rossz fűtés technikákat is .

Az biztos nem jó módszer,legyen az nappal,vagy éjszaka,megrakom a kazánt,a levegőt elzárom,és csak lassan izzon a tüzelő.

Ilyen fűtésektől tele van a környék büdös füst gázzal.Nem lehet tőlük szellőztetni,mosott ruhákat kirakni,netán kis gyerek pár percre is kirakni. A környezetemben is így tüzelnek.A kémény tetején nagyon jól látszik milyen is az égés a kazánban.

Az ilyen tűzelő pocsékolás is .A tüzelő anyagból nem lehet kivenni azt hőt sem,amire képes lenne.

Tudom,nem járt mindenki tüzelés technikai tanfolyamra,de azért

mégis.

2021. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utóbbi kettő jól írja, a lényeget összefoglalta -részben számomra is tanulságos-, annyit teszek hozzá, hogy alap esetben mivel mindegy, melyik verziót választod gazdaságilag, a biztonságosabb (CO miatti) verzió az, ha másnap újra begyújtasz. Amúgy nem igazán gazdaságos este begyújtani olyan szempontból, hogy általában ágyban vannak az emberek, tehát jóval alacsonyabb hőfok is elég, mint nappal.


Fűtőanyagtól is függ, brikettekből léteznek éjjeliek, a brikett nem kormoz, nem hamuz, CO kockézata se nagyon van, és nagy tételben tudtommal nem drágább, mint az akácfa.


A parázs ráadásul nem oszt, nem szoroz az újbóli begyújtásra nézve, mármint nem fogod jóval könnyebben begyújtani a berendezést, csak mert még parázslik, egy pcit segít csupán.


Más kérdés, ha kivitelezhető (főleg többtagú család esetén, ha eltérő időben vannak otthon), hogy folyamatosan a kívánt minimumhőt fent tudjátok tartani. Ugyanis minden újbóli befűtés -átlagban, hideg lakásban- annyi veszteséggel jár, mint a hideg lakás felfűtése energiájának a fele. Nagyjából. (Azaz fenntartani a kívánt hőt általában fele annyi energiát jelent, mint hideg lakást őjra felfűteni, bár attól függ... Pl attól függően, mennyire hideg az a lakás, amikor felfűtöd.)


És persze függ a lakás energiaosztályától, tehát h mennyire szigetelt, mennyire energiaveszteséges.


Apropó, ha modern, szigetelt ablakok vannak, alvás alatti fatüzelés hatására lehet egy minimális kockázata a CO mérgezésnek. Ez nem feltétlen halálost jelent, csak azt, hogy olykor fejfájással ébredtek, de kisgyermekre veszélyes is lehet. Valamint sok kicsi adag mérgezés sokra megy. A jó hír, hogy fatüzelés esetén a CO veszély kockázata jóval alacsonyabb, mint gáztüzelésnél.


De, mondom, nézz utána a briketteknek. Nem kormoz, nem hamuz, nem jellemző a CO keletkezés. Többféle van, különféle vélokra, pl éjjelre, nappalra stb. Találni infót pl youtube: "fílgűdék" csatiján "brikett" kulcsszóval.

2021. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Az a baj, hogy az emberek többsége nem tud tüzelni.


Ők lefojtják a tüzet, a víz 50-60 fokos, s csak kátrányt gyártanak.


A fa nem olcsó, a gáz olcsóbb, aki teheti, fűtsön azzal!

2021. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!