Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fokon üzemel a padlófűtés...

Hány fokon üzemel a padlófűtésetek? Mind az előremenő, mind a termosztát beállítás érdekel.

Figyelt kérdés
Ha kombinálva van radiátorokkal úgy is érdekel, hogy ki, hogyan állította be a (mekkora) rendszerét és miért? Nektek hogy gazdaságos, hogy kapcsol kevesebbet a kazán? Köszi!

2020. dec. 7. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor duplán ciki, amit írsz. Neked aztán tényleg tudnod kellene mi a különbség a konvekció és a sugárzás között.


A fűtött padló kb. 30 fokos, a fűtőtest pedig 60. Akárhogy nézem az egyiknél 7-8 fok, a másiknál csaknem 40 fok a hőmérséklet különbség a szoba levegőjéhez képest. Ugyan melyiknél jelentkezik erősebben a meleg levegő feláramlása?

2020. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Magad írtad le cikikém, mivel nincs koncekció, csak felemelkedik a padló szintjétől (és ott lebeg x centire) . Ne égesd le magad attól mert h ülye vagy. A szakmai ajánlás épp ezért max 35 fokos előremenő, 5 K deltaT vel méretezve a csőtávolságot, dimenziót, szivattyú munkapontot. Senki nem mondta hogy nem jó a padlófűtés, jobb mint a radiátoros, de a falfűtés a legideálisabb minden szempontból, tichelmann rendszerben.
2020. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Konvekció
2020. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12 ha nincs légmozgás akkor mi tartja a port a levegőben?
2020. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Földsugárzás a hartmann-zónában :D


/privátban lehet érdeklődni nálam jó minőségű térárnyékoló generátorért/


[csak kívülről sólámpa, valójában high-tech nanotechnika]

2020. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Húha! Én meg először örültem, hogy itt a hétvége folyamán milyen sokan megírták, hogy van a fűtésük, na mindegy azért köszi a válaszokat. Különben pont ezért illetve nem is a por lebegtetés miatt, csak tévesen ezt szokták mondani, hanem azért nem rakattunk a hálószobákba padlófűtést (sajnos), mert elvileg pont fekvő fejmagasságban a legmelegebb és legszárazabb a levegő. Szóval elvileg a nyálkártyáknak nem egészséges. Még amiért talán jó, hogy a hálók radisak, mert elég kis helyiségek és tulajdonképpen a nagyját lefedi az ágy, így nem is lett volna olyan hatékony a padlófűtés. Én mondjuk ha tudtam volna, hogy így a kombinált rendszer kiépítése mennyivel megdobja a költségeket, sokkal jobban kiálltam volna amellett, hogy mindenhol csak padlófűtés legyen, még a fenti érvek ellenére is! Egyedül a törölköző szárítós radiátor amit szeretek, de ki tudja, lehet tényleg jobb így.
2020. dec. 14. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!