Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Előfordulhat hogy két kazán...

Előfordulhat hogy két kazán termosztátja összeakad?

Figyelt kérdés

Bekapcsol és fűt a kazán akkor is, amikor a termosztát szerint nem kellene. A termosztát nem jelzi, hogy fűtene.


Létezik, hogy valamelyik szomszéd ugyanilyen kazánt, termosztátot szereltetett és ő vezérli véletlenül a mi készülékünket?


Immergas eolo star kazán és Computherm q7 termosztát


2020. febr. 21. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
lehetséges
2020. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni? Át lehet másik frekvenciára programozni?
2020. febr. 21. 10:40
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nézem ez a tipus nem rádiós termosztát, így nincs mi összeakadjon. A kazán meg mindegy.

Ha így van, és össze vissza fűt, akkor állítsad alaphelyzetbe és paraméterezd újból. (Esetleg nem kapcsol ki, az relé gond)

2020. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3 as írta .
2020. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De mit is állítsak? 🤔

Teljes sötétség.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy ülök karnyújtásnyira a termosztáttól és egyszer csak kapcsol a kazán, pörög az óra és a termosztát nem jelzi, hogy menne a fűtés, de a radiátor melegszik. Nincs ideje programváltásnak és a hőmérséklet se ment lentebb, mint a beállított kapcsolási hőfok.

És mivel nem látszik a termosztáton, leállítani se tudom simán.

Oda megyek a fűtő kazánhoz, felveszem a termosztátot, hogy az is mutassa hogy fűt. Ekkor még egyet "kattan" a kazán és ha ekkor lentebb veszem, akkor végre leáll a fűtés.

Eddig 2 alkalommal volt ilyen.

2020. febr. 21. 17:08
 6/13 A kérdező kommentje:
A teljes sötétség nálam van, mert nem értem.
2020. febr. 21. 17:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként rádiófrekvenciás. A hátlap mögött ott az RF is a q7 mögött.
2020. febr. 21. 17:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Q7 rádiós, egészen biztos.


Nekem úgy tűnik inkább a kazánban nincs jól beállítva valami.


Amikor bekapcsol a kazán, a termosztát központi egységén világít az adott kör piros visszajelző lámpája? Mert ha nem, akkor a termosztátnak nincs köze a jelenséghez.

2020. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez jó kérdés, nem tudom. Amikor odamentem, talán már nem égett a lámpa.

De mi állíthatódott el magától a kazánban? Vagy hogyan?

Tavaly áprilisban nyúltunk utoljára hozzá. Akkor vezérlőpanelt kellett cserélni (szerelő végezte) és azóta most jelentkezett először ez.

2020. febr. 22. 05:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Az RF már rádiós kivitel, igen.

Elvileg nem akadhatnak össze, mert egyéni kóddal azonosítják egymást. De a leírásában van új kód generáltatása összehangolás is, végezd el. 7.2 fejezet.

[link]

A másik, hogy nem ő okozza a gondot, így jó volna a vevőn látni a piros visszajelzést, hogy valóban ő kapcsolt e.

Amennyiben nem látni a pirosat, akkor viszont ki is kellene kapcsolnia a kazánt.

Mivel a kazán hőfok -valószínűleg vízhófokkal babrálva kapcsolod ki, így lehet, hogy a kazánban van a bibi.

2020. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!