Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Baxi kazanosok! Mi a velemenye...

Baxi kazanosok! Mi a velemenyetek rola?

Figyelt kérdés
Nekunk ilyen 55 fokos vizet javasoltak, de furdesre nem eleg forro sztem. Fentebb venni elmeletileg nem erdemes. Mi a velemenyetek?

2020. jan. 4. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vélem, hogy kondenzációs kazánról van szó; annál ajánlanak alacsonyabb hőfokokat, mert akkor kisebb a fogyasztás az erőteljesebb kondenzáció miatt.


Ilyen alapon nem gyártmányfüggő dologról van szó.

Ha magasabb hőfokon dolgozik, akkor kevésbé kondenzál, vagy egyáltalán nem, és akkor úgy működik, mint egy hagyományos kazán. Vagyis, nagyobb lesz a fogyasztása.


Nálunk a beüzemelő kivitelező 45 °C-ra állította a háztartási meleg vizet, és 40 °C-ra az előremenő fűtővizet.

Még el se hagyta a falut, a háztartási melegvizet 60 °C-ra módosítottam. Nem olyan hosszú ideig használjuk erre, hogy számottevően növelje az összfogyasztást.

Aztán kiderült, hogy még a fűtési idény elején sem elegendő a 40 °C-os fűtővíz, fél napig csak dolgozott, de nem kapcsolt ki a termosztát, mert nem érte el a hőmérséklet a 21 °C-ot. 45 °C már elegendő volt, tudott pihengetni. Fogyasztás is jobb lett, mert annyival messze nem nőtt a magasabb hőfok miatt, mint amennyivel többet fogyasztott a folyamatos üzemmel. Aztán emeltem 50 °C-ra, majd, ahogy egyre hidegebb lett, 55 °C-ra, idén eddig elegendő. Tavaly, mikor ettől hidegebb volt, akkor vagy tíz napig 65 °C-ra is állítottam (max. 70 °C-ra lehet.)

Tény, hogy hőfokemeléssel aránytalanabbul nő a fogyasztása, mint a hagyományos kazánnál volt, de enyhébb időben erőteljesebben is csökken. Ilyen használattal, is, összességében egy év alatt 26%-kal fogyasztott kevesebbet, mint a nem kondenzációs elődje. (Ezzel együtt, nem jó bolt, sose választottam volna, csak hát ugye az uniós előírás; nem volt más lehetőség. A kazán ára is olyan két és félszerese volt egy hagyományosnak, de a tervezés, kéménybélés, engedélyek, miegymás jóval többe kerültek, mint a kazán. Az éves karbantartása is több mint két és félszerese az elődjének; igaz, nem csak kiporszívózni kell, rendesen dolgozott vele a szerelő. Ilyen gázmegtakarítás mellett is tíz év alatt csak megtérül a beruházása; és kérdés, hogy egyáltalán elél-e addig, pláne, hogy túléli-e? Nem számítok arra, hogy 16 évig szolgál majd, mint a nem kondenzációs elődje.)

2020. jan. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is Baxi van. Ilyenkor hidegben nálunk sem elég meleg fürdéshez, én is gondolkodom rajta, hogy feljebb viszem. Szeretek a kádba beleülni, de fázom a vízben, pedig csak meleget engedek bele.
2020. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es mindent leírt. Külső hőmérséklethez kell állítani az előremenő hőmérsékletét és jó lesz (mint minden kondenzációsnál)
2020. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!