Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Környezettudatos élet jegyében...

Környezettudatos élet jegyében lehete hűtőgép, fagyasztó láda nélkül élni ? Kell a mindennapokban vagy csak egy divatos eszköz (ők) ?

Figyelt kérdés
hűtő
2020. nov. 6. 06:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a mai emberek életvitelével összeegyeztethetetlen, hogy ne legyen otthon hűtője, pláne nyáron. Nélküle egy nyári napon akár többször is lehetne boltba menni, mert a délelőtt megvett párizsi estére valószínűleg ehetetlen lenne. Aznapra főzőtt ebéd, estére kuka, és akkor még azt is vegyük hozzá, hogy egy dolgozó szülő, sokkszor másnapra is főz, hogy a suliból hazatérő gyerek, vagy akár saját magának is legyen főtt kajája ha hazaért munkából. Tehát alapvetően egy hűtő rengeteg időt és pénzt is megspórol.
2020. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Eldöntöd Kérdező, hogy szerinted mi a környezettudatosabb:

- Használni egy energiatakarékos készüléket, vagy

- állandóan boltba járkálni(esetleg üzemanyaggal) és venni napi tételekben (csomagolóanyag!) az élelmiszert

- esetleg kidobálni húst, egyéb ételeket, ami megromlik (pazarlás)

2020. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
10%

ma 08:20 - Ah igen, a híres ókori hűtőgépek.


Ami a további válaszokat illeti, továbbra is azt szeretném hangsúlyozni, hogy nem csak hűtőben tartható élelmiszerek vannak, szóval pici odafigyeléssel kiküszöbölhető a hűtő használata, akinek valamiért nem áll rendelkezésére.


Nálunk pl. most nincs benne semmi olyan, amit ne lehetne rajta kívül tartani. Szóval megkönnyíti az életet, de messze nem elengedhetetlen.

2020. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a hűtő/fagyasztó pont az a háztartási eszköz, ami rengeteg pazarlástól ment meg.

A hagyományos tartósításoknál nagyon korlátozott az eltarthatóság, rengeteg étel menne (ment régen) a szemétbe.

2020. nov. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a háztartási nagygépek közül a hűtő a legenergiatakarékosabb (a mi házunkban legalábbis, 1 éve vettük az összes gépet) cserébe nagymértékben csökkenti az élelmiszerpazarlást.

Igazából el tudom képzelni hogy ha valakinek van rá affinitása akkor lehet másképp tartósítani, de őszintén szólva szerintem a hűtőszekrény a legkevésbé problémás háztartási gép.

2020. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg fát is kivágnak a papírgyártás miatt.

Ha igazán környezettudatosan akarsz élni, akkor ne használjál wc papírt se.


Hát minek van az ujjad?

2020. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 mindentudó99 ***** válasza:
54%
#13 Nálatok lehet igy van. Én divatolok mert kettő nagy fagyasztó van tele. Az egyiket le kellett súlyoznom a minap hogy záródjon a teteje. Nem mindenki vágyik arra hogy a bolti vackot egye. Falun sokan felnevelik a baromfit ami ha megnő vágni kell. Egyszerre akár 40 -et is. Meg tiz kacsát 4 libát stb. Kell a hely. Hogy régen mi volt teljesen mindegy. Ilyen alapon jérjunk szekérrel mert régen is megfelelt.
2020. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
24%

Nem értem, minek kötekedni. A kérdés az volt, lehet-e élni hűtő nélkül, én meg tudom, hogy igen, mert éltem már nélküle évekig, és nem is különösebben nehéz, csak picit oda kell figyelni.


Irreleváns, hogy mi van most nálad vagy nálam. Példának hoztam fel magunkat, hogy tulajdonképpen jelenleg sincs semmi olyan a háztartásban, ami hűtést igényelne.

2020. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%

#18


Ha nem vezetsz háztartást, akkor nincs szükséged háztartási gépekre... ;)

2020. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Nekem az az állás pontom hogy sokan rettegtet a covid miatt a mindennapi élelem miatt. Mikor a régi világban hűtő, fagyasztó nélkül éltek lásd zsírban , füstölés által akár még panelban is alkalmazható módszer .

Isten veletek !

2020. nov. 6. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!