Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átalányban vagy bediktálva...

Átalányban vagy bediktálva jobb, érdemesebb fizetni a rezsit?

Figyelt kérdés
2020. jún. 19. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindegy, úgyis ugyanannyi a vége. Annyi van, hogy az átalánnyal jobban tudod beosztani a pénzt havonta, viszont ott meg nem árt ellenőrizned a fogyasztásodat, nehogy az éves elszámolásnál szívinfarktust kapjál.
2020. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
51%
Bediktálással.Az elszámoló számláknál én mindig "infarktust" kaptam,úgyhogy váltottam a diktálásra.Fenének sem hiányzik az idegeskedés hogy mi lesz majd a borítékban,mert kivétel nélkül mindig komolyabb befizetendő összeg volt bennük amire részletfizetést kellett kérni és fizetni az alapból érkező számlák mellett.
2020. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkozok a diktálással, van elég dolgom azon kívül is.

Ha jól van beállítva az általány, akkor 1-2 ezres különbség van év végén elszámoláskor.

2020. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, miről van szó. Gáznál szerintem jobb az átalány (a jól beállított átalány!), mert ott nagy a különbség a téli és a nyári fogyasztás között (feltételezve a gáz fűtést).

Víznél, áramnál szerintem is jobb tud lenni a diktálás (ha nem túl bonyolult - nálunk például a víznél mindig be kell pötyögni a vízóra gyáriszámát is).

2020. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva szoktam, a villanyfogyasztás nagyjából konstans évekre visszamenőleg, így az éves elszámolásnál nem érhet nagy meglepetés. De a fűtés az annyira változó tud lenni, hogy én jobban szeretem minden hónapban az elfogyasztott mennyiséget fizetni.
2020. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az életviteledtől függ.

Én egy harmadik módban, éves elszámolásban vagyok.

2020. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én villanynál és gáznál is havonta jelentem le neten az óraállást. Gáz általában ugyanannyi mindig, mert csak főzés megy róla, viszont a villanyban jelentős, akár 100kWattos külömbségek is vannak. Ezt meg nem lehet egy hozzávetőleges átalánnyal lefedni. Nyugisabb így, és nem kell izgulnom a májusi óraleolvasás után.
2020. jún. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A saját fogyasztás alapján kalkulált átalány a legkényelmesebb nekem. Pár havonta össze szoktam nézni a szolgáltató által becsült mérőállást a valóssal és ha nagyon elszaladnak egymástól, akkor szoktam egyet diktálni. Utána egy időre helyreáll megint a rend.
2020. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!