Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vízállás ez hogy lehet? Volt...

Vízállás ez hogy lehet? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Előszerződéssel vettem egy házat.

Április 5.én 111 m3 volt az állás( levan fényképezve)

Most átakartam írni a nevemre. 213m3-el.

A legelső kb 7000 ftos csak az ápr-jún időszakra úgy írta h kezdő 111m3- záró 211m3.

Mert az mondták nem lehet átírni mert van 60 ezres tartozás rajta. Közben meg amit küldtek csekket mind be van fizetve ( persze állítólag a novemberi nem volt )

Ez most az átalány lenne?

Még nem reagáltak, hogy mi ez az összeg.


2020. febr. 11. 06:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A vízórán vagy a számlán van 213 m3? Ha jól értem, ápr-jún között elment 100 m3? Vízóra szerint? Mert ha a vízóra szerint, lehet, hogy valaki rendszeresen és bőségesen locsolta a kertet. Most mennyit mutat a vízóra?
2020. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Múlthéten jöttek vízórát leolvasni akkor volt 215 szerintem mai nap mar lehet olyan 217 körül.

Csőtörés lehet valahol? Házban nem ázik semmi ( falakon nem latszik legalábbis)

Nem locsoltunk nyáron semmit.

Aprilistól realis mert most februarig 213 tehát 104 m3 ment el de az 11 hónap. De közben jöttek a csekkek amik ki lettek fizetve havira 3 m3 fogyasztást írtak,de szerintem bőven többet használunk 2 főre, sokat heti 2-3* biztos mosok, fürdünk meg mosogatok kézzel. Lehet ez valami átalany vagy az évest egybe akarják most kifizettetni? Jött júnuisban egy 7 ezres csekk utána szeptember, november,december és januárban egy-egy 2000 ftos csekk. Rendszertelennek tűnik nekem

2020. febr. 11. 07:29
 3/13 A kérdező kommentje:
Csekken ment el 100 m3, a vízóra szerint nem. A csekken az adott időszakra 111-212 m3, és a vízórán vasárnap volt 216 m3, le is fényképeztük.
2020. febr. 11. 07:31
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

"Április 5.én 111 m3 volt az állás( levan fényképezve)"

"Múlthéten jöttek vízórát leolvasni akkor volt 215"


Nem értem a kérdést! A két "leolvasás" között eltelt 10 hónap és az órán keletkezett 104m3 fogyasztás.


"Csekken ment el 100 m3, a vízóra szerint nem."

A fentiek alapján a vízóra szerint is!

2020. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagyis havonta 3 m3 után fizettél, amikor a valós felhasználás kb. 10 m3/hó volt?

Volt most egy szolgáltató általi leolvasás? Vagy te írtad be a tényleges állást az átírás miatt?

Elég egyszerűnek tűnik a szitu, ha jól értem.

A szolgáltató BECSÜL egy értéket az előző éves fogyasztások alapján, erre küldi ki a számlát neked havonta. Évente egyszer leolvassa a mérőt, akkor küld ki egy elszámoló számlát, amin kiderül a becsült fogyasztáshoz és a kifizetett díjhoz képest ki tartozik kinek. Ez új ingatlannál durván el tud szállni, mert nem mindegy milyen szokásokkal élt ott az előző lakó (akinek a fogyasztása alapján becsülnek) és neked milyen most a tényleges fogyasztásod. Én azt szoktam mondani fél-1 évig érdemes diktálni a mérőállást, amíg újra nem kalkulálják a becsült fogyasztásodat minden szolgáltatónál.

Csak egy példa, bár pont a másik oldalról. Előttünk a lakásunkban egy 5 fős család élt. Az első számlák 270 kWh-s villamos fogyasztásról jöttek ki az elműtől, holott 90-100 kWh volt a tényleges fogyasztásunk. Ha nem kezdem el diktálni, akkor én egy évig bőven több díjat fizetek be, mint amennyit ténylegesen fogyasztottam. A szolgáltató által történő mérő olvasás után az elszámoló számlán az fog szerepelni, hogy durván túlfizettem és kvázi az elmű tartozik nekem. Ez nekem jó, hiszen utána jó eséllyel egy évig nem kell díjat fizetnem mire elfogy a túlfizetésem, viszont a te eseted gáz, hiszen neked többletet kell fizetned.

Azért nem tudod átíratni a mérőt a nevedre, mert az előző tulajdonos neve alatt kifizetted a becsült fogyasztás alapján a díjat ugyan, de az nem a tényleges volt. Most a tényleges mérőállással akarod átíratni a nevedre a mérőt, amihez előtte az előző felhasználónak ki kell fizetnie a díjhátralékot.

2020. febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért nem értem, mert ha elment volna a vízóra szerint is 104 m3 akkor kb a 326 m3nek kellene az órán lenni nem 216-nak
2020. febr. 11. 09:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondtak, hogy nincs lehetőség havi diktalásra csak éves van.
2020. febr. 11. 09:05
 8/13 A kérdező kommentje:
Megjött a válasz közben, elírás történt.
2020. febr. 11. 11:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Vagy nem tudod normálisan leírni, vagy értelmetlen, vagy nem tudsz számolni.

Mert amiket leírtál azok összefüggéstelenek!

2020. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azért nem értem, mert ha elment volna a vízóra szerint is 104 m3 akkor kb a 326 m3nek kellene az órán lenni nem 216-nak"


"Csekken ment el 100 m3, a vízóra szerint nem. A csekken az adott időszakra 111-212 m3, és a vízórán vasárnap volt 216 m3, le is fényképeztük."


Szerinted ezek fedik egymást??

2020. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!