Aki klímával fűt, menni a villanyszámlája?
A modern kondenzációs kazánokkal és megfelelő, jól méretezett fűtési rendszerrel van kb. egy szinten a fogyasztása, minden más piszkosabb/drágább a klímánál. Jelenleg hidegebb időben én is megfagyok a klíma mellett, ugyanis átszereltettem a beltérit, amihez vissza kellett szivatni a kültéribe a hűtőközeget és a szelepek nyitásánál vagy zárásánál megadta magát egy tömítés, pár hét alatt elment valamennyi a hűtőközegből, a duplája lett a fogyasztás és fele akkora a hatékonyság, mint előtte. A héten meg lesz csinálva, utána már nem lesz vele gond. Aki nem veszi észre, hogy legtöbbször szerelési hiba miatt elmegy a gáz, csak nyomkodja fentebb a hőfokot, akkor igen kellemetlen meglepetésben lehet része a villanyszámlát tekintve.
16 m2 5 órás fűtése 1 kW-os hősugárzóval 200-300 forint, a klíma ennyiből egész napra kifűti a szobát, kinti 0 fokban, 23 fokra. Rossz példa, a hősugárzónál bármi olcsóbb. Nálam lehetetlen összehasonlítani a ház fűtési kültségét gázzal/fával és klímával, mivel klíma csak az én szobában van, innen pedig nem tudja befűteni az egész házat, nem is lenne elég hozzá. Mások, akik klímás fűtésre álltak át a gázról, tízezrekről beszélnek egy fűtési szezont nézve. Sem túl, sem alulméretezni nincs értelme a klímát, helyesen méretezve 24 órában folyamatosan működik, keveset fogyaszt és tizedre pontosan tartja a hőfokot.
Tudom mire képes egy rendesen működő klíma, így ha egy ház korszerűtlen fűtési rendszerét kellene felújítani több millióért, inkább a feléből feltennék 2-3 klímát és a nyári hűtés is meg van oldva. A H tarifa bekötése nem olcsó, de felezi a villanyszámlát, így több klíma esetén megéri.
Kérdező!
Nem mindegy, hogy mekkora az alapterület,
nem mindegy, hogy hőszigetelt-e,
nem mindegy, hogy körbefűtött lakás, vagy
szabadon álló cs. ház.
Az éves fogyasztás 6000 kW körül van. Gáz, H tarifa vagy vezérelt áram nincsen, minden egységesen nappali tarifás órára van kötve. Kerámialapos főzőlap, egy 50 literes és egy 5 literes átfolyós villanybojler, 70 nm van fűtve 2 klímával (3,5 és 2,5 kW-os) valamint 2 radiátorral (1500 és 800 watt). 10 cm eps homlokzati szigetelés, műanyag nyilászárók 3 rétegű üvegezéssel. Villanyszámlát hiába mondanék mert napelem van ami a fogyasztás 3/4-ét megtermeli.
Annyiba került napelemmel együtt amiért a gázos központifűtést csinálták volna meg. Télen-nyáron kellemes, állandó hömérséglet van, nincsen fagyoskodás télen -15-ben, és szauna nyáron a tetőtérben.
Én csak klímával fűtök. 50nm a ház, két klíma van fent. H tarifa be lett rá kötve, bár az első évben még anélkül használtam. Egyelőre 20.000 maximum a villanyszámla/hó és minden villannyal megy nálunk. Én szeretem.
Amit észrevettem, hogy a "milyen klímád van?", az lassan odáig fajul, hogy milyen autód... nagy a verseny a japán és a kínai márkák között. Nekem Japánban gyártott klímám van, szerintem megbízhatóbbak az ott gyártott gépek, mint Kínában. :)
Üdv.
Ott kezdődik a baj, hogy sokan nincsenek tisztában a klímás fűtéssel, mi is az, hogy működik, hova és hogyan kell szerelni, milyen klímát kell venni stb...
Itt az oldalon, rengeteg hasznos infó van akik klímával fűtenek illetve akik ezzel foglalkoznak szerelők, nem ártana ha 10-20 ilyen véleményt elolvasnál, egy oldalt linkeltem is.
Nagyobb a probléma a szolgáltató oldalon, mert az esetek többségében nem megfelelő szakember telepíti a klímát, hiába van papírja nincs kellő tapasztalat. Ez a szerelők 90%-ra igaz és azt a maradék 10%-ot nagyon nehéz elérni, megkeresni főleg mert be vannak táblázva hónapokra előre (persze ez nem véletlen). Sajnos az új szerelők/vállalkozások többsége az elmúlt 5-10 évben került ki a szolgáltató körbe, a klímákat és a rutint nézve ez nudli, mert egy mai modern inverteres klíma 10-15 évet megy el, ami nem valami kacat márka. A klímás számára saját tapasztalatot az ügyfelek hozzák, az hogy hova és hogyan van felszerelve a klíma nagyon sokat számít. Az ügyfél visszajelez a szerelőnek, ha bármilyen gond van, vagy hibakód, esetleg nem azt hozza a klíma ami az elvárt és ebből építkezik a szerelő. Nem elég 100 vagy 200 klímát felszerelnie, több ezer telepítésre van szükség és ezeknek mint fűtésre optimalizált klímáknak kellene lennie, mert a sima nem jó. Az eltelt 10 év alatt már van valamennyi tapasztalat, de a klímák gyakorlati telepítését nem a fűtésre optimalizált klímák teszik ki, mert általában olcsóbb gépek kerülnek a falra, így a sima hűtésre tervezett klímát nem számolhatjuk bele a fűtésre optimalizált gép tapasztalataiba. Az én véleményem ami a saját tapasztalatom is, hogy 15-20 éves rutinnal rendelkező szerelőt kell keresni, aki a fűtésre tervezett klímákkal megfelelő tapasztalattal már rendelkezik.
Akik panaszkodnak a klímás fűtésre, pontosan ezért teszik, mert a szerelő a fűtő klímák tekintetében nem rendelkezett megfelelő rutinnal, nem fűtésre tervezett klíma lett telepítve. Maga a kivitelezés nem szakszerű, a gép helye rosszul lett megválasztva, nem volt hőigény számítás, kisebb a klíma teljesítménye a kellőnél, nem lett kialakítva téliesítés. Részben a megrendelő is hibás, mert olcsón szeretné a dolgot megúszni, tehát 90-100 ezres klímát vesz, ami nem alkalmas a feladatra a szerelést is minél olcsóbban akarja, így 150-200 ezernél többe ne kerüljön összesen. Ezzel az a baj hogy normális fűtésre optimalizált klíma 200 ezer alatt nincs is. Nálam 1 millából jött ki a történet 4 klíma közel 200m2-es ház, megfelelő szigeteléssel, a havi villanyszámla télen nyáron nem éri el a 20 ezret és ebben benne van a klíma is. Átlagba 24 fok van a szobákba, ami a gyerekeknek is optimális, nincs szó arról, hogy fáznánk, arról hogy megfagynánk az meg vicc :)
https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__9645228-futes-..
A fűtésre optimalizálás kimerül a kompresszor és a tálca fűtésében, buta vezérléssel megvalósítva. 0 fok alatt mindig működik, akár van mit olvasztani, akár nincs, akár be van kapcsolva a klíma, akár nincs, 90 W körüli fogyasztást jelent óránként. Nem rossz dolog, de ebben az országban, ahol ritka a kemény tél, szinte teljesen felesleges. Ha akadálytalan tálcából a kifolyás, nincs benne a műanyag könyök, amit adnak hozzá, akkor folyamatos működés esetén nem fog befagyni a víz az aljába. A befagyás egyébként azért gond, mert sok idő után a felhalmozódott jégbe beleérhet a ventilátor lapátja és eltörheti azt.
A fogyasztásról konkrét számokat pedig most írtak egy általam rendszeresen látogatott fórumba:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!