Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van egy sólámpám, ami gyertyáv...

Van egy sólámpám, ami gyertyával "működik". Miért ereszt nedvet és töredezik?

Figyelt kérdés
Tegnap takarításkor vettem észre, hogy valamilyen folyadék van alatta, és darabok törnek le belőle. Miért? Mi ez? Szét fog esni? Mit tegyek?
2008. okt. 1. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem világít, nem meleg, ezáltal beszívja a levegő páratartalmát. Ez csapódik ki rajta, ezt a "pocsolyát" láthatod. Az enyém is repedezett, de darabok azért nem törnek le róla. Ha nedves, gyújtsd meg a gyertyát, és jó sokáig hagyd, míg kiszárad az egész. Nekem izzós van, de minden reggelre nedves, pedig már azt is kipróbáltam, hogy melléraktam egy tál sót, hátha "segít neki" a páraelszívásban. :) A párom nem tud aludni a fényére, így nappal használom reggeltől estig.
2008. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, erre nem gondoltam. Ezer éve nem volt meggyújtva, a kis mécses hamar leég benne, macerás... De akkor most gyujtogatom majd:-)
2008. okt. 3. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
De ha van valaki, aki megcsinálja, átalakíttathatod izzósra is, az nem macerás. Egy kis fatalpat átfúratsz, bele egy vékony foglalat, pici izzó (max. 15 Watt!), vezeték, kész. Csak felkapcs, lekapcs. :)
2008. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!