Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Reális, amit számoltam?

Reális, amit számoltam?

Figyelt kérdés

Lassan lakás/ház vásárlás előtt állunk.

Egyből be is szeretnénk teljesen rendezni.

Nagyjából én így kalkulálok:


Előszobafal: 35e

Konyhaasztal székekkel: 70e

Konyhaszekrény: 80e

Gáztűzhely: 60e

Mikró: 25e

Hűtő: 90e

Kanapé: 100e

Dohányzóasztal: 15e

TV-állvány: 25e

Számítógép asztal+szék: 40e

Könyvespolc (kicsi): 15e

TV: 100-120e

Franciaágy: 60e

Gardrób szekrény: 50e

Fürdőszobaszekrény: 30e

Mosógép: 70e


Plusz még apróságok, meg szőnyeg, függönyök. Fogalmam sincs mennyi.

Mennyire reálisak az árak, amiket számoltam? Még annyira nem néztem szét, csak a JYSK, IKEA, meg pár maszek bútorosnál.


2015. okt. 20. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

6-os: Csak remélni tudom, hogy jön még lóvé a konyhára. 1 millióból ne akarj berendezni egy üres házat.

Kanapé és főleg tv nélkül egész jól el lehet lenni egy darabig. Konyha, furdő, wc meg kényelmes fekhely legyen meg.

Úgy sem lesz időtök tvzgetni, javítgatjátok az észrevett hibákat, ha szakit kell hívni, csak úgy repülnek az 50-100e összegek

2015. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Előszobafal nem divat már, konyhaasztal oké, konyhaszekrény 500, de gáztűzhely már nem kell bele, mikróból vegyél drágábbat, hűtőből is, kanapé oké, dohányzóasztalból is csak gagyi lesz ennyiért. TV állvány sem divat, számítógépasztal székkel inkább 90 (nem érdemes drágát venni), kölnyvespolcot nem kapsz ennyiért, franciaágyat sem, gardróbot talán... mosógépből is csak olcsót.

Tévére viszont sok a 120, ilyen szerény igényekre elég egy olcsóbb is. SZőnyeg negyventő a csillagos égig, függönyből készet vegyél, az ablakonként 20, sötétítő szintén, szerintem az egész rossz.


Csinálj egy nagyon olcsó kalkulációt, mindenből minimálra, meg csinálj egy olyat, amilyet akarsz. A kettő közé lődd be valahol a valódi büdzsét. Nyilván a végén úgyis az fog számítani, mennyi pénzed van.

2015. okt. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

úúú, na ez nagyon nem reális.

előszobafalat millió helyen lehet kapni10+ ezerért.

divat-nem divat, funkcionális, akasztók, tükör, kalaptartó, kis cipőtartó. miért ne?

konyhaszekrény 500... aha, hát nyilván van ennyiért is, de azért ne essünk már túlzásokba, látod, hogy nem ilyen a pénztárcája. írtam, h 70-től indulnak az olcsók, szóval biztos, hogy 100 körül már van elfogadható minőség.

úristen, kinek van fél milliója egy konyhabútorra? ez a luxus kategória.

kanapé oké??? hol élsz te?

tévéállványból gagyi?

pár ezerért dobják utánad.

gardrób 50-ért?

anyám, hol élsz te?

konyhaszektrényre 500-at írsz, gardróbra meg 50-et???

ha egyszer lesz egy szabad hétvégéd, és unatkozol, indulj el, és csak nézelődj, tájékozódj. meg fogsz lepődni!

azt írod, szerény igényekre elég olcsóbb tévé. de azért a szerény igényekre fél millás konyhabútort vegyen... hát ezen jót mosolyogtam. :D


szőnyeg 40-től a csillagos égig. a végével egyetértek, valóban a csillagos égig. na de ne legyen már 40! tavasszal vettünk egy középszőnyeget, kb 2x3 méter, 15 volt a Diego-ban, ami nem egy olcsó hely. voltak ennél olcsóbbak is, de ez tetszett. középszőnegek 6-8 ezertől vannak, és nem rosszak.

ha nagyobb kell, az drágább, 15-20 között. de tényleg van 1 milláért is.

függőnyből készet, ablakonként 20.

khmmmm.... jaj istenem, szerintem nem ugyanabban a dimenzióban élsz, mint mi. én is készet vettem, a jysk-ben. már vagy 6 éve fent vannak az ablakon.

[link]


nézd csak meg, a legolcsóbb 790 ft, és őszintén mondom, nem néz ki rosszul. utána 2-3000 körül már van választék. nekem az egyik 4500-as van.

a számítógép-asztalon is csak pislogtam, 90 ezer??? a leggagyibb 10 alatt, na ezt nem szabad megvenni, sőt, a kikában a kihúzható színes mindig 6000 ft, akció nélkül is. ez amúgy nem is gagyi, csak kicsi. annak jó, akinek nincs helye, mert pici a lakás. na de a normálisakra visszatérve, 12-15-től már vannak nagyon jók, polcokkal, fiókokkal. ezek már nem a széthullósak. persze van 60-ért is, de minek?

a székek is a legolcsóbb kb 7-7 ezer, amúgy ezzel sincs baj, csak nincs karfája meg alacsony a támlája. egy magasabb támlás kardfás szék 12-15 ezer. évekig fogja bírni, nekünk volt.


[link]


szóval kérdező, az előző válaszban kb. semmi sem stimmel.

2015. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát az utolsó előtti tényleg hülyeségeket írt.

Csak a példa kedvéért:


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]



Mi is most rendezünk lakás, és az IKEÁ-ból a nagy részét, ami szerintem jó minőségű, és nekem ne mondd, hogy utolsó előtti, hogy ócska vagy igénytelen lenne az a pár, amit pl linkeltem.

És mégis a kérdező által írt áron belül van...

Akinek van havi 600-800 ezres fizetése, az persze kezdjen 500 ezres konyhával, de kezdésnek tökéletesen megteszik olcsóbb bútorok is, idővel majd lehet esetleg szebbeket, drágábbakat is beszerezni, de ezek is megteszik akár évekig is.

2015. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát a safari nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Próbáld ki, ülj rá. Aztán ülj rá egy másikra, és hasonlítsd össze. Az ikeás árakra simán rámegy a szállítás meg az összeszerelés, ha nem te akarsz bohóckodni vele... konyhabútorból meg 70 ezrest használjon az, akinek 7 anyja van. :D Az 500 egyáltalán nem sok.
2015. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A drága konyha a 4-5 millió.
2015. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyébként bármi "megteszi", az is, ha semmi nincs. Ti marha gazdagok lehettek, ha csak úgy szórjátok a pénzt. Nekem erre nincs keret, amit egyszer megvettem, azt legalább 5-6 évig használni akarom.
2015. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!