Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Reális, amit számoltam?

Reális, amit számoltam?

Figyelt kérdés

Lassan lakás/ház vásárlás előtt állunk.

Egyből be is szeretnénk teljesen rendezni.

Nagyjából én így kalkulálok:


Előszobafal: 35e

Konyhaasztal székekkel: 70e

Konyhaszekrény: 80e

Gáztűzhely: 60e

Mikró: 25e

Hűtő: 90e

Kanapé: 100e

Dohányzóasztal: 15e

TV-állvány: 25e

Számítógép asztal+szék: 40e

Könyvespolc (kicsi): 15e

TV: 100-120e

Franciaágy: 60e

Gardrób szekrény: 50e

Fürdőszobaszekrény: 30e

Mosógép: 70e


Plusz még apróságok, meg szőnyeg, függönyök. Fogalmam sincs mennyi.

Mennyire reálisak az árak, amiket számoltam? Még annyira nem néztem szét, csak a JYSK, IKEA, meg pár maszek bútorosnál.


2015. okt. 20. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Nagyjából jó, én ezkeet módosítanám:


Konyhaszekrény (gépek nélkül?) 100e

Dohányzóasztal: 15-30e

Franciaágy 50-100e

Gardrób: 70-100e

Fürdőszoba (itt a legnagyobb a szórás, attól függően milyen és mekkora) 30-60e


nagyjából jók az áraid, én csak kicsit fölé lőnék, mert nem biztos hogy ezek a legolcsóbbak mindenhol passzolni fognak. Mi is most járjuk ezt végig. lassan már meg lesz rendelve minden bútor, de azért számolj rá rendesen. TV, meg aztán a csillagos égig mehet

2015. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából jó, bár pl műszaki cikkeket lehet olcsóbban is, néz szét a külsőleg sérült vagy csomagsérült árus boltokban, sok van mindenfelé az országban.

Én így vettem 180 cm-es INOX kombinált Indesit hűtőt 52 ezer ft-ért, az oldalán volt egy kb 5 cm-es karc, de pont eleve úgy lett berakva a konyhaszekrény mellé, hogy nem is látszik pont az az oldala, ami karcos. Ugyanígy gáztűzhely, mosógép, tv, mikró is szokott lenni olcsón, én ezeket is megnézném először, mert elég sok 10 ezrest meg lehet spórolni vele.

Többi szerintem nagyjából jó.

2015. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Háát. A tv árát minimum csapd hozzá a tervezett konyhaszekrényhez, akkor lehet egy low-end konyhabútorod. Alapból az egész összeget szoroznám 2-vel,mert pl ágyból is 150 az alja rendes matraccal. Az "apróságok" minimum 200e tétel lesz. Mi inkább úgy csináltuk, hogy lelejmoltuk a rokonságból ismerősöktől a kidobott (padlásba pincébe számúzött lomtalanítás érett cuccokat) és szép lassanként cserélgetjük le. De az elv az, hogy gagyit nem veszünk, mert annál sokkal tartósabb egy kopott régi
2015. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

felújítás közepén vagyunk, bár nem érint mindent, de amit tudok, azt leírom, mert épp az elmúlt hetekben nézelődtünk mindenhol, és képben vagyok az árakat illetően.


gáztűzhely: ha külön álló, tehát nem beépíthető, akkor az 50-60 ezer a legalja. tegnap voltunk a media martk-ban. ennyiért amica meg mora van. ha van pénzed, ne ezeket a gagyikat vedd. 80 körül már kezdődnek a gorenje és zanussi márkák, de 120-ért is van.

nekem a tűzhely most a nagy gondom, ne akarj gázt, ha szoktál sütni, mert nem való erre. csak főzni jó a gáz, ezért ajánlja mindenki a kombináltat. alul villany, felül gáz.


kanapé egy vagyon. már attól függ, milyet akarsz, emrt ha egy sima olcsót tévénézéshez, akkor oké, de ha egy szép sarokgarnitúrát, akkor duplázd meg szépen az összeget. de ha azt akarod, hogy nézzen is ki valahogy, meg tartós legyen, akkor inkább triplázz.


gardrób: az atyaúristennél is voltunk. a világon nincs ennyiért gardróbszekrény.

vagyis van, de olyan hihetetlenül gagyi, a legolcsóbb bútorlapból, hogy szét fog hullani. (anyám vett egyszer ilyen gagyi bútorlapból egész szekrénysort, az akasztóst hozzá kellett fúrni a falhoz, mert dőlt el az egész. hullik szanaszét. az évekkel ezelőtt 60 ezer volt a praktikerben.)

és ezek ennyi pénzért nagyon kicsik, egy ember ruhái sem férnek bele. 2 v 3 ajtósak, de a nagyobbik része akasztós, kis keskeny rész van polcokkal.

ami már 2 méter szélesség körül van, az 90-nél kezdődik. kis névtelen boltokban és a kikában egyaránt. de a kika honlapja elég jó, viszont komolyan mondom, amit ott találsz 40 meg 50 ezerért, azt nézd meg személyesen, mert rettentő gagyi.

mondjuk nem tudom, hgogy vagy vele, én ekkora kiadást nem 1-2 évre tervezek, hanem mondjuk 10 évig nem akarok új szekrényt venni.


konyhaszekrényt hagytam a végére.

70 ezer a legalja, ennél olcsóbban én sehol sem találtam.

de ez sem a minőség. mondjuk van választék, de úgy látom, hogy ez nem fogja sok évig bírni, szét fog menni, ha víz éri. márpedig én úgy mosogatok, hogy minden tiszta víz lesz.

a kika ebben az esetben egy mellékvágány, mert amire ránéztünk, az beépített gépekkel együtt 1,2 millió volt, gépek nélkül csak 400 ezer. hát innen el is jöttünk gyorsan. 70-80 ezerért kis magán-bútorboltokban láttam.


a többi nagyjából stimmel, sőt még picit olcsóbbak is, mint írtad.


szoktál tékozló homárt olvasni?

aki nem: ez egy fogyasztóvédelmi blog, ahová megírják az emberek a gondjaikat.

a jysk-ben ne vásárolj, csak negatív cikk van róla, rossz a minőség, ehhez képest nagyon túl van árazva, és nem kezelik a vevői reklamációt. konkrétan elhajtanak, akkor is, ha hibás árut kaptál.

2015. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen olcsó műszaki cikkeket nem vennék... Nagyon hamar kidobálhatod őket, és csak a bosszúság van velük. Inkább, ahogy írták keress kishibásat, bár mostanában azokra is alig van kedvezmény, annyian keresik. A bútorok pedig ezen az áron nem valami jó minőségűek. A fekhelyen sem spórolnék - a jó ágyak 150-200-nál kezdődnek, tönkremegy a gerinced. Azt nem tudom, most hogy van a konyha berendezve, egy komplett konyhabútor alaphangon félmilliónál kezdődik.
2015. okt. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem akartam kommentelni, de nem bírom megállni.

Mi is épp házat veszünk most, ami 12 millió ft. Fele kp. fele hitel.

És marad kb 1 milliónk berendezni. Ha egy sarok ülőgarnitúrát veszek fél millióért akkor hol fogunk enni?

Már nem azért, de nem mindenkinek kellenek luxus bútorok, legalábbis nem mindenkinek telik rá, aki meg nem tud otthonról 1000 éves dolgokat elhozni, ahogy írta valaki, akkor az aludjon meg egyen a földön, mert nem tud 200 ezres ágyat venni?


Csak egy példa, első találatokat nyitottam meg:


Konyhaszekrény:

[link]



Nekünk évek óta ez az ágyunk van, és nagyon szeretjük:

[link]


Gardrób:

[link]


Gáztűzhely, Zanussi:

[link]


Mosógép, LG:

[link]



Meg úgy linkelgethetném órákig, de most csak gyorsan az első pár találatra mentem. Szóval igenis lehet ennyikért vásárolni, nyilván akinek telik 200-300/1 dolog az tegye, de nyilván a kérdező nem ez a kategória, hogyha ilyen árban nézelődik. És sajnos mi sem, de attól nem fogok a földön aludni és 5 évig spórolni egy ágyra.

2015. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

azt senki sem mondta, hogy nem lehet.

én most a konyhabútort meg a gardróbot nyitottam meg.

pontosan ezekről beszéltem.

ezek olyan hihetetlenül gagyik, hogy el sem hiszed.

nem hogy 10 évig, de 1 évig sem fogják bírni.

a legolcsóbb préselt valamik, közük nincs az igazi fához.

persze én is látom, hogy a kérdező az olcsóbb árkategóriákban gondolkodik, sok mindent meg lehet venni ennyiért, nekem is van olcsó könyvespolcom, semmi baja.

de kb. hozzá sem érek.

a konyhabútorunk is a legolcsóbb kategória. az előző lakó hagyta itt, eddig ez volt, sőt tavaszig ez is marad.

ez az a kategória, amit belinkeltél.

ahol rendszeresen éri víz, a farostok megszívják magukat, és pár hét/hónap alatt kitágul

gyönyörű lesz, biztos lehetsz benne...

és ezen nem segít, hogy frissen letörlöd.

a konyha nedves helyiség, ebbe bele kell törődni.

ha erre van pénz, akkor nincs mese, de akkor el kell fogadni, hogy 1-2-3 év után gusztustalanul fog kinézni.


arra érdemes gondolni ennyi mindennél, hogy a magán bútorboltok (tehát nem a nagy áruházak) szoktak adni kedvezményt, ha több dolgot veszel ott, meg akkor egyszer, vagy egyszer sem kell kiszállítási díjat fizetni.

a kika pl. nem fog engedni az árból, mert te 3 dolgot is ott veszel meg.

ha mindent máshol veszel meg, még jó sokat kell költeni, ha nincs kocsi és utánfutó.

nekünk a kika 15 km-re 13 ezerért akarta házhoz hozni az ágyat tavasszal. egy kis bútorbolt 8 ezerért.

mondom álljunk már meg, a benzinköltség erre a távra kb 1000 ft, a kocsi mindenképp adott egy ilyen helyen, tehát arra nem kell költeni, rakodólegények meg sehol sem járnak hozzá, mivel mindenhol csak lepakolnak, onnantól magadnak kell megoldani.

hát gondolhatjátok, hogy az 1000 ft költségre nem adtam 12 ezres munkadíjat arra az 1 órára. nézelődtem, és megtaláltam ugyanazt az ágyat 2 ezerrel olcsóbban, ingyenes kiszállítással.

2015. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem tudom, tesóméknak 5 évig volt egy ugyanilyen majdnem, és 5 év után is ugyanígy nézett ki, az égvilágon semmi baja nem volt, csak csináltak beépített konyhát és még akkor is el tudta adni 40 ezer ft-ért a konyhaszekrényét :D

De lehet neked van igazad.

2015. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hááát... azért van egy-két dolog, amit nagyon alábecsülsz, de a nagyja oké.


Kanapé: 100.000 ft-ért nem nagyon fogsz találni, max 2 üléseset, és abból is a kényelmetlenebb fajtát. Olyan 200-300.000 körül már van választék.


Ágy: az ágykeret min. 60.000 ft, a matrac egy olcsóbbik fajta még legalább 30.000 ft, és még 10-20.000 ft az ágyrács. És akkor ez még tényleg nem valami jó minőségű! Szóval az ágyra min. 100-120.000-et rá kellene szánni, de inkább többet.


Amit nagyon alábecsülsz, az a konyha. ELektronika nélkül egy olcsóbb konyha belső kiegészítőkkel, egy kisebb helységbe is olyan 200.000 ft.


Az elektronikai eszközökre kicsit többet, tehát mindegyiknél egy 10-20-al többet darabpnként, mert nagyon a legalja kategóriát adtad meg, amiben nem biztos hogy találni fog megfelelőt. Persze van ennyiért, csak érdemes pl. az áramfogyasztásra is odafigyelni, mert azzal megszívod a legolcsóbb termékeknél.

2015. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

utolsóval értek egyet, kivétel az ágy.

régebben mi is nézegettük, amíg egy régi ágyunk volt, de ez az ágykeret + ágyrács + matrac megoldás brutális.

lehet ez a legjobb, de egy kárpitoságy ennek töredéke, és semmivel sem rosszabb szerintem.

előtte matracosunk volt, azt akartuk lecserélni, mert régi volt.

de tényleg százezrek...

egy kárpitoságy is lehet rugós vagy szivacsos, ki milyet szeret.


most csak google-ba írtam be, nem is néztem hol van ez a bolt, ez az ágy nincs 50 ezer, ami mégsem 200-300 ezer.

nekünk hasonló van vagy 3 éve, semmi bajunk vele.


[link]

2015. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!