Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezzem be a szobám?

Hogyan rendezzem be a szobám?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és ezt a szobát minimum 4 évig kell majd kibírnom. Új cuccokat kaphatok.

2015. júl. 13. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Válassz semleges színeket, fehér falakat és akkor bármilyen, időnként lecserélhető kiegészítő (szőnyeg, függöny, lámpa.. stb.) jól fog menni hozzá. Bővebb tanácshoz ismerni kéne az ízlésedet és a szoba adottságait. Inspirációhoz pedig nézelődj a neten:

[link]

2015. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Könnyebb lenne válaszolni, hogyha tudnánk konkrét dolgokat a szobádról, és, hogy hogyan gondoltad ezt a kérdést. Megpróbálok valamit segíteni neked, de nem biztos, hogy menni fog.

Szóval alapvető dolog: íróasztal az ablak közelében; próbáld úgy rendezni a dolgokat, hogy minél kevesebb dolog legyen az asztalodon, és az egész szobában, hogy szabadon áramolhasson a chi, és könnyebb legyen takarítani; hogyha kérhetsz új dolgokat, akkor mindenképp kérj egy bazi nagy, kényelmes ágyat, és egy szép szekrényt, és hozzáilő íróasztalt; törekedj arra, hogyminden egy stílusú legyen.

Meglátod, ha kész lesz a szobád, akkor az a 4 év nem azzal fog töltődni, hogy "nem jó stílust választottam, vigyük vissza az egészet, és hozzunk valami mást." Mert ugye előtte jól megfontolod a döntésedet. Hiszen ha meg van a tökéletes, akkor már koncentrálhatsz atöbbi ügyre is.

Én biztos, hogy mindenben fában gondolkoznék, olyan szekrényt, ágyat, íróasztalt választanék, amelyen jól ki van hangsúlyozva, hogy fa.

Remélem mondtam valami újat, de ha nem, akkor bocsi.

Sok sikert a szoba berendezéshez! :)

2015. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Fal színe szerintem világos legyen, az fényt ad a szobának és tágasabbnak is tűnik. Én a pasztellesebb színeket szeretem, mint pl. a bézs, barack. Ez a kettő össze is illik. Akár csinálhatod úgy is, hogy 2fal ilyen 2 fal olyan, viszont akkor ügyelni kell a bútorok elrendezésére jobban, én az egyszínűt javasolnám fehér mennyezettel. Ez már nem is annyira gyerekes. Esetleg még lehetne világoszöld is :) Én bevállalnám a rózsaszínt is, vannak szép árnyalatai, de talán ez kötöttebb, és nem biztos, hogy szívesen nézed 4 évig.


Parkettád van, vagy szőnyeg? Ez sem mindegy.

Ha parketta van, akkor azt feldobhatod egy sötétebb közép szőnyeggel szőnyeggel, pl. barnás-bézs mintával.

( [link] )


Bútoroknál fontos az, hogy ugyan olyan stílusú, színű legyen, ha eltér, szerintem az béna.

Én a fenyő színét kedvelem a legjobban, de a bükk sem rossz.

Mekkora a szobád? Miket szeretnél a szobádba?

Én a különálló elemeket szeretem, mert azt variálni is lehet, ha esetleg unalmassá válik.

Ruhásszekrényre, polcra, íróasztalra, komódra, talán éjjeli szekrényre is, úgy gondolom szükség lenne.

(1. [link] )

(2. [link] )

(3. [link] )

(4. [link] )

Az íróasztalt mindenképp ablak elé tenném, ha a szoba egyik sarkház van inkább közel, nem középen, akkor célszerű sarokíróasztalt választani, szerintem.

A többi elemet elrendezni, akkor tudod igazán, amikor bent állsz a szobában és látod. Mivel nem tudom a szobád paramétereit, felesleges lenne belekezdenem.


Ágynak én sarok ülőgarnitúrát(ha nagy a szoba) vagy kihúzható ülőgarnitúrát választanék. Ezekkel lehet teret nyerni, elég kihúzni csak éjszakára, de ha esetleg alszik melletted valaki kényelmesebben elfértek.

Személy szerint én a nagy franciaágyakat nem szeretem, (ami ilyen rácsos/fakeretes az nekem olyan régimódi, ami meg csak sima ágy, egyszerűen nem tetszik) a kis heverő szintén nem nyerő nálam.

(1. [link] ) - ez a fazon annyira nem tetszik, de nem akarom annyira keresgélni őket. Nyilván ebben is olyat kell választani, ami illik a kiegészítőkhöz.


Vannak még áthidaló szekrény sorok is, ami alá pl az ágyat be lehet tenni, szerintem az is hangulatos, és jópofa tud lenni..


Az, hogy magát a szobád mivel dekorálod, az rajtad múlik.

A növény mindig sokat dob rajta. Én a falat nem ragasztgatnám össze mindenfélével, lehet 14 évesen tetszik, de 16évesen már nem, leszedni macera, és sérülhet is a fal.

Nekem az íróasztalom felett régen volt parafatábla, arra tudtam kitűzni bizonyos dolgokat, szerettem.

Illetve a falon keretben voltak képek családtagokról, barátokról.

( [link] ) - Nem pont szívalak, de ez megint csak a te ízlésed.

Az ágyon szerintem jól mutatnak a díszpárnák, 1-2 kedvesebb plüss.

Falra is szerelhetők kisebb polcok, azokra tenni csecsebecséket, de hát neked is biztos vannak olyanok, mint minden tizenévesnek! :)

Nekem volt egy kis szekrényem, azon tartottam az ilyen piperecuccaimat, valamint volt még egy kis polcszerűségem amin a hörcsögöm volt a ketreccel együtt, csak hogy ne a földön heverjen.


Én valahogy így képzelek el egy kamaszszobát, szerintem nem gyerekes, később is jó, kiegészítőkkel változatossá, hangulatossá, ízlésessé, otthonossá tudod tenni őket.

De hát kinek mi jön be, ezeregy fajta szobát be lehetne rendezni, ízlések és pofonok.

Kezdj el rajta gondolkodni szerintem, hidd el, jön majd magától az ihlet, és lesznek jobbnál jobb ötleteid. Összetudnál hozni egy nagyon jó kis szobát, ahova úgy mész be, hogy boldogsággal tölt el, nem egy unalmas, sivár kripta. Fontos, hogy jól érezd magad benne.


Remélem segítettem egy kicsit, jó hosszú lett, de sebaj...

Jó szobaberendezést és kreatívoskodást! :)

2015. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!