Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tettétek otthonossá a...

Hogyan tettétek otthonossá a lakást?

Figyelt kérdés
Most költöztem és még elég barátságtalan a szoba hangulata. Dekorációs tippek az otthonossá tételre?
2010. márc. 1. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. poszterek, flyerek, képek

2. növények, virágok

3. falióra, naptár, egyéb hasznos dolgok, akár szekrény tetejére

4. én spec. szeretek lelógatni valami színeset a csillárról vagy valahonnan (kép, lampion, lufi, álomfogó, akármi)

5. a használati tárgyaknak találj ki egy fix helyet, attól otthonos lesz pl. fogkefe, lakáskulcs, gyertyák, parfümök stb

2010. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Növényeket tettem szinte mindenhova. :) Képeket a falra,a konyhában a polcra pl.kis terítőket,ablakokra színes függönyt készítettem,díszpárnákat,ágytakarót varrtam.
2010. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

megtöltöttem gyerekekkel :)


kicsit túlzás igy, mert 2 gyerekem van, de nekem ettől otthon egy otthon.

2010. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezd le a szobádat néhány nézetből, úgy könnyebb ötleteket mondani! Szín, hangulat, anyagok ...
2010. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fényképet most nem tudok mutatni, de leírom hogy néz ki: bézs színű falak, függöny. Meggyszínű parkett, és bútrok: ágy, kisszekrény, és egy álló polc. Ezen kívül van egy tv-asztal. A berendezés nagyrészt ennyi. A szoba világos, de a falak nagyon üresek, meg amúgy a szoba is és úgy maga a szoba is...
2010. márc. 1. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

-sok-sok virág

-szines függöny,rácsiptethető pillangóval,madárkával (100forintos boltban olcson beszrezhető)

-falra poszterek,futónövény

-fényképeket kitenni családról,barátokról,kinek mi tetszik

-szines ágytakaró (te is megvarrhatod)

-sok szines kispárna

2010. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisszekrény ha komód méretű: egyik felére tegyél papír vagy textilbúrájú asztalilámpát, mellé egy nagyobb méretű lámpával azonos stílusú keretezett képet vagy több kisebbet, a szekrény túlvégébe meg különböző magasságú de azonos anyagú és színű gyertyatarókat képkeret színű gyertyákkal.

Az polcra tedd a könyveidet, néhányat egymás mellé állítva, néhányat meg egymásra de melléfektetve. A könyvek között különíts el egy polcot a kedveenc tárgyaidnak és emeld ki úgy, hogy sokkal szellősebben helyezed el őket mint a könyveket. A tárgyak méretétől és alakjától függően szemnek jól látható magasságba helyezd ezt a részt.

A szoba stílusától függően válassz néhány merész mintázatú és színű díszpárnát, ezeket tedd az ágyra, (majd ha lesz fotel, akkor oda is!)

Színes kaspókba tégy szobanövényeket. ha tényleg bordós árnyalatú a padló, akkor oda falszínű kaspót tegyél. Persze kerülhetnek képek még a falra, a falfelület nagyságához igazodó méretű képkeretkbe. Arra gondolok, hogy nagy felületre ne tégy egy pici képet hanem sok kicsit elrendezve vagy néhány közepeset. Az apróbb dekorációkat nem célszerű nagy felületre tenni mert elveszik, nem érvényesül.

Kellemes lehet a szőnyeg a láb alatt, dohányzóasztalon "felejtett" csokistál vagy gyümölcsöstál, apró mécsesek tálon sorakozva.

Ezek csak általánosságok, megint csak azt mondom: tölts fel képet ha tudsz!!! Üdv.A.

2010. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyből átfesteném valami élénk színűre, az az egész szobát átváltoztatja, és a jó függönyválasztás is sokat dob rajta.
2010. márc. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az egyik üres falra fess valami egyedi, szép kis mintát! :)nagyon fel fogja dobni! vagy, ha esetleg nem szeretsz kreatívkodni, és tudsz rá szánni pénzt, akkor lehet már nagyon sok helyen venni ilyen öntapadós falmatricát. :)) esetleg egy váza színes virág is a segítségedre lehet, bár azt nehéz mindig pótolni! :)
2010. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!