Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy nézne ki egy szoba, ha a...

Hogy nézne ki egy szoba, ha a padlótól a plafonig nádszövet borítaná, és még a plafon is nádszövet lenne?

Figyelt kérdés
Régen nem lakják, tavaly vettük, ész szeretném egy kicsit feldobni, de csak bulik helyszíne lenne, így újravakolni nem akarjuk. Vályogház, és a plafon is leázott, azt le kéne szedni. De az 35 m2, még lambériából is 70.000 Ft, a nádszövettel megúsznám kb 5.000-ből a plafont. De hogy nézne ki? Azért gondoltam már akkor a teljesre, mert ha a fal is 1 m-ig, meg a plafon is, akkor hogy nézne ki, hogy közte meg 2 méter fal. Szerintetek hogy nézne ki?
2013. márc. 27. 19:13
 1/6 A kérdező kommentje:
persze nem az a stafni nád, hanem egy közepes osztályú. Amik fürdőkbe is vannak pl, meg kerítések mentén.
2013. márc. 27. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


nem lesz csúnya és bogaras hamar a nád?

2013. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én is azt kérdezem, hogy hogy nézne ki. De gondolom úgy értetted, hogy idővel nem-e lesz csúnya. Ha nem ázik, akkor több évtizedig megtartja állagát. Nem tudom, láttál-e már régi nádtetőt belülről. A bogarak meg nem nagyon jutnak be a házba, így nem lesz bogaras. Meg amúgy a fal meszelve van/lesz, az távoltartja a bogarakat, meg a só is kicsapódott a fal alját, azt se szeretik. Hát meg hosszú távra nem tervezünk, mert pár éven belül építkezni szeretnénk, így nem akarunk tízezres nagyságrendeket beleölni. Azért is nem gipszkartonozzuk le, meg nem vakoljuk újra. Csak a plafon is hogy leázott, meg picit még mindig ázik, le nem csepeg, csak nedvesedik. Persze csak ha hó van, vagy nagy viharos eső és úgy fújja a szél be a cserép alatt. Azt se akarjuk kicserélni, nem ér annyit a ház. Mármint a cserepeket. Így gondoltam előbb a fűrészporos tapétára, de annak meg a leázott részeket újra kéne tapasztani, meg gletelni se ártana. Aztán inkább a nádszövet. Majd még eldöntöm, hogy meddig lesz, hogy csak alsó 1 méter, vagy 1,2 vagy 1,4 vagy 1,6 méterig, vagy akkor a plafonig. A plafont megpróbálom betapasztani, de eléggé el van válva, 1 centis tapasztás helyett majdnem 5 centit kell tapasztani. kb 1 m2-es területen. Egy réteg már van, de még vagy 3x kell, mert egy centinél többet nem szoktak egyszerre. Meg a végén még glettelni is, bár azt is agyaggal. Macerás nagyon, ezért akarnám nádszövettel.
2013. márc. 27. 19:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.Nem igazán tudom beltéren elképzelni,de ha nedvesedik a plafon,akkor a nád rohad.

Én a mennyezetburkoló hungarocell lapokra gondoltam,2 nm 400 ft.Azt hiszem rosszat linkeltem.

[link]

2013. márc. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De azt felrakni sem annyi mint a nádat. Alá kell dolgozni. Akkor inkább visszatapasztom, nagyjából. De azért köszönöm.
2013. márc. 28. 07:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg a nád büdös is. És nem is 5000 lenne, ezt honnan szedted?
2013. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!