Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nagy a szobám, magas mennyezet...

Nagy a szobám, magas mennyezettel és nagyon zavar, mert nem szeretem a nagy termeket. Mivel tudnám kicsit összenyomi, vagy hogyan tudnám kicsit otthonosítani/kuckósítani?

Figyelt kérdés

A tapéta nekem abszolut nem tetszik,de festve lesz.Azt hallottam hogy a sötét színek összenyomják,és a kedvenc színem is a sötétkék.Azt viszont nem akarom hogy az egész sötétkék legyen,mert az állitolag komor lesz.Arra gondoltam hogy egyik fal sötét- a másik fal világoskék lesz. Ha a plafont is befestetem akkor az alacsonyabbnak fog látszani?És akkor azt sötét-vagy világoskékre?

A másik az hogy nekem tiszta monstrum ez a szoba (anyáékkal szobát cseréltünk,de nem akarok visszaköltözni mert ott nincs lékkondi és ott a szauna tehát el se férné benn)szerencse hogy tetőtér,és igy nem annyira óriási.

Rendezzem át?Rosszul érzem magam benne.Ha az ágyam középre rakom az jó lesz?

bocs most nem tudok képet mutatni,de aki ért hozzá nem segitene egy kicsit? (lehet privátba is) ugy általánosan a szoba berendezésről,és ha akarja megirom hogy nagyábol mit vannak a szobámba.)

köszönöm!:)



2013. jan. 1. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Álmennyezet kialakítása?
2013. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A magas helyiségeknél a falakat ha keresztbe-csíkosra festik, vagy legalábbis a nagyobb szabad falrészeket, ez esetben úgy tűnik, hogy inkább nagyobb az alapterület, és optikailag alacsonyabb a belmagasság.

Persze, ha álmenyezetet raksz, és egy szerűen lefested, azzal már nemcsak csökkentetted a belmagasságot, a fűtési költség is kevesebb lesz télen.

2013. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de hát fent van a légkondi(vagy hogy irják) azt lejjebb lehet rakni? amugy is mi az az álmennyezet? Néztem róla képeket de nem esik le...egy hungaroceldarab a plafonon vagy mi? :D
2013. jan. 1. 15:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a tervezővel való megegyezéstől függ, miből lesz kivitelezva. nézd meg a GOOGLE > álmennyezet címen több van róla írva.
2013. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet hungarocell, mi annakidején farost-lemezből csináltuk, sok mindenből lehet, döntés kérdése.
2013. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én galériát csinálnék, és sötétbarnára festetném a falakat.
2013. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azért nincs akkora h galéria legyen belőle. amugy sem épitkezni akarok,csak a látványt akarom javitani.
2013. jan. 1. 22:40
 8/12 anonim ***** válasza:

nálunk a koliban fátyolfólia volt faltól falig, a plafon nem látszott.

Volt egy hangulata a szobának.

2013. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Galéria építésével?
2013. jan. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A fátyol is nagyon jó. Nálam úgy lett optikailag lejjebb hozva a plafon, hogy kapott a falam egy bordűr csíkot, egy jó 10 centivel a plafon alatt. Lehet lejjebb is tenni, elég jól "összenyomja" a szobát :)
2013. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!