Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miféle váza lehet? Válasz...

Miféle váza lehet? Válasz kéne, gyorsan!

Figyelt kérdés

Van egy vázánk, amit én személy szerint sosem tartottam szépnek, ezért megkérdeztem, miért nem dobjuk ki. Anyám azzal érvelt, hogy ezt még az ő nagyszülei kapták régen, és h nemzedékről nemzedékre vándorolt. Kíváncsiságból megnéztem, és az aljára 1582 volt "írva", vésve, vagy hogyan tették oda. Elhűlve kérdeztem a nagyit, ez ilyen öreg váza? Erre ő csak bólintott.

kérdés: lehetséges, hogy ilyen idős ez a váza? akkor ez már muzeális érték?



2012. dec. 8. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Valóban lehet muzeális érték. Nézesd meg egy antikváriumban.
2012. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zsolt75 ***** válasza:

Semmiképp ne dobd el vagy ha ezt teszed ird meg nekem hova dobtad! :-)

Elképzelhető ,hogy múzeális érték de ha ilyen családi ereklye akkor mindenképp becsüld meg mégha nem is tetszik neked.

2012. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vigyázz rá és ki ne dobd. tavaly véletlenül lelöktem a lépcsőn kabát keresés közben a családi ereklyének számító állóvázát...hát teljesen magamba roskadtam, pedig csak 20 éves voltam akkor tehát nem is egy túl idős ember...sose tetszett az a váza, de mindig is imádtam mert ha ránéztem eszembe jutott a nagyim aki mindig telepakolta szárított virággal...

ebből azt akarom kihozni, hogy utólag te is nagyon megbánnád a dolgot...inkább tedd szekrény aljába, vagy valahova ahol nem látod ha nem szeretnéd látni, de sose dobd ki!

2012. dec. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg formaszám. Ettől még lehet értékes.
2021. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!