Régi linoleum padlóm szeretném kicserélni házilag, hogy oldottátok meg gyorsan, egyedül?
Első válaszoló vagyok.
Persze én, egyedül, nőként így csináltam.
Ha bele mersz fogni, akkor a 100-asban lehet kapni azt a kitolható pengéjű kést, amivel szépen lehet vágni.
Ha lehet, abból a szélességűből kell vásárolni, amiből nem kell, vagy nem sokat kell levágni, eldobni. A "mester" a szoba belső sarkából kezdte el kifelé gurítani az anyagot, ahol kellett, ott vágta, szabta helyben.
szia neteran
Sajnos nem egyszerű a kérdésed és ezért egyszerű válasz nincs.
Ha a nagyon alap szakmai ismeretek hiányoznak, inkább hívj egy burkolót. A burkoló egy szakma nem lehet leírni pár sorban mire is kellene odafigyelned és mit csinálj.
De amennyiben úgy döntesz, te magad szeretnéd megcsinálni pár dolog, amire oda kell figyelned:
Ha az új burkolat pvc akkor lehetőleg ne legyen toldva, mert kis idő múlva meglátszik a toldás ha csak össze nem „hegeszted”.
Ha az új burkolat szőnyegpadló akkor arra pvc lerakási dolgai az igazak. Kivéve hogy bizonyos fajtái kevésbé adják át a padló egyenetlenségeit /bármit mondjanak, teljes felületen ragaszd le/
Ha az új burkolat laminált padló akkor nem érdekes mennyire kopott a pvc, de le kell hogy legyen ragasztva.
ragasztott borkolat esetén /pvc, linóleum, szőnyegpadló, design burkolat/ Fontos, hogy a mostani burkolat linóleum vagy pvc. Ugyanis a kettő nem ugyanaz az anyag.
A köznyelvben a pvc-t is linóleumnak mondják. Néz utána, ha érdekel /a linóleum természetes anyag/.
Vegyük úgy hogy a mostani burkolat pvc, jó lenne tudni hogy a pvc mintás vagy minta nélküli ha mintás akkor dombornyomott-e /pl csempe mintás ahol a fuga mintája mélyebben helyezkedik el/. dombornyomottra nem lehet új pvc burkolatot tenni, mert a régi mintája átlátszik. Amennyiben nincs leragasztva a mostani burkolat az baj mert ez esetben pvc burkolatot nem tehetsz rá a régire.
Ha az előző pvc „habosított” akkor ha arra pvc burkolatot teszel nagyon hamar átszakadhat ezért nem ajánlom ez esetben a meglévő burkolat meghagyását.
Az uj pvc burkolatot mindenféleképpen teljes felületen ragasztani kell nem szabad csak úgy lefektetni
Ha a meglévő burkolat kopott, lyukas akkor a burkolatot fel kell szedni, az aljzatot ki kell simítani az új burkolatot le kell fektetni /ez esetben mindenféle képen burkolót hívnék/.
Ha csak ronda de a felület hibátlan /az új pvc burkolat MINDEN felületi hibát és egyenlőtlenséget átad/ akkor „egyszerű” a dolgod. Vegyél tekercses pvc burkolatot és simán ragaszd rá a régire. Nagyon fontos, hogy a ragasztó ennek megfelelő legyen, sajnos a legtöbb boltban fogalmuk sincs az eladóknak melyik ragasztó felel meg a célra/pl. thomsit k188e/. Fontos hogy a megfelelő bordázotságú kenővassal vidd fel a ragasztót /vagy kisméretű tedi hengerel/ mert a sok ragasztó szintén meglátszik a felületen /csíkos lesz/
Vagy vehetsz lamináltpadlót is ebben az esetben maradhat lent a régi burkolat, de a kopogásmentesítő réteg szükséges. Előnye hogy nem kíván olyan sima aljzatot és viszonylag egyszerűbb házilag lerakni. Én semmi esetre sem választanám ezt a megoldást a lamináltpadló rossz tulajdonságai miatt. /viszont relatíve olcsó- albérletbe 1-2 évre szobába megfelel/
Picit magasabb árban jó megoldás lehet a vinil vagy design burkolat ebből létezik öntapadós és ragasztós burkolat mindegyiket nagyon könnyű lerakni házilag és ezek adják a legszebb és legtartósabb végeredményt, hátrányuk hogy nagyon sima aljzatot igényelnek illetve az öntapis nem jó a meglévő pvc burkolatra./márkák expona,magicfloor/
Amennyiben tekercses burkolatot választól abban az esetben kérd meg a boltban az eladót, hogy vágja le méretre a burkolatot, nagyon fontos hogy minden oldal leghosszabb méretéhez adjál hozzá 15-15 centit figyelj az ajtó beugrókra ha vannak. ha kevesebbet adsz hozzá akkor nehezebb vele dolgozni. A pvc-t /szőnyegpadlót/ ki kell teríteni a földre vigyáz ne törjön meg és ne szakadjon ki. az egyik oldalt fel kel hajtani és le kell kenni az alapot ragasztóval a ragasztó műszaki leírását be kell tartani/pl levegőztetés/. Le kell simítani a burkolatot a ragasztóba oly módon hogy levegő ne maradjon alatta.
A másik oldalon el kell végezni ugyanezt a műveletet, és ismét végigsimítani az egészet. Majd körbe kell szabni egy burkoló késsel /erősebb tapétázó késsel/ úgy hogy 1-2miliméter rés maradjon.
máris lehet szegélyezni, ha a klasszikus tekercses szegélyt veszed, ahhoz más ragasztó kel mint a pvc -hez /pálma/.
Remélem tudtam segíteni
Érdekes” antaiosz ajánlata. Műanyag szőnyeg, kartonlap, falc léc????
15éve árulok meleg burkolatot /és burkoló a szakmám/ de ezekkel a dolgokkal nem igazán találkoztam. Műanyag szőnyeg talán szőnyegpadló lehet, én csak szobában tudom elképzelni konyhába, előszobába stb nem nagyon. A kérdező sajnos nem fejtette ki hová is szeretné…..
A kartonpapír nagyon felejtős, átlátszhat a felületre, amennyiben szigetel a szőnyeg /a pvc biztosan/ akkor a két réteg között páralecsapódás jöhet létre…..
Falc léc pedig gondolom a parketta szegélylécet akarta jelenteni, szőnyeget saját anyagából készített szegővel illik szegni /semmivel nem drágáb és a fal görbeségeit is könnyű vele követni/ pvc, vagy desig burkolat mellet pedig a fa szegély kifejezetten pocsékul néz ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!