Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen módszerekkel lehet...

Bourne kérdése:

Milyen módszerekkel lehet fűtésszámlát csökkenteni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A módszer attól függ, mivel fűtesz, és mekkor lakást?
2012. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
102 nm. Tetőtér, vékony szigeteléssel. Fatüzelésű kazán, gázkazán, +éjszakai áramon mehet a bojler. Ebből a fatüzelésű kazán megy gőzerővel. Többi használatát túl költségesnek tartják a többiek.
2012. febr. 2. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:

A vékony szigetelés helyett vastag szigetelés, kiváló nyílászárókkal. Sajnos más módszer nemigen van.

Esetleg a hőfokot tekerd lejjebb, mondjuk 19 fokra. Elsőre furcsa lesz, de hamar lehet akklimatizálódni. Nálunk a gyerkőc ennyi fokban pólóban van és nem fázik.

2012. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor a gipszkartont meg kellene bontani? Vagy belső hőszigetelésre gondolsz? Termosz 18 fokra van véve, de ilyen mínuszokban, nagyon szökik a hő.
2012. febr. 2. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi idén szigeteltük a tetőteret. A gipszkarton mennyezetet kivágtuk négyzet alakban akkorára, hogy kiférjünk rajta, és leterítettünk plusz 15 centi üveggyapotot. Aztán a kivágott gipszkarton helyére beszabtunk egy kissé nagyobb gipszkartondarabot, mint amekkora a nyílás és "ferdén" feltolva, majd kicsit elfordítva és lehet a nyílást takarni vele. nem tudom, érthető e :)) Nem túl esztétikus, de így volt messze-messze a legolcsóbb. A tetőtér kb. 50 nm, és kb. 30.000 forintba került cakkpakk a munka. Az biztos, hogy simán visszajön az ára már ezen a télen, nem beszélve a hőérzetről...
2012. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem. Szép munka:)
2012. febr. 2. 11:09
 7/11 anonim ***** válasza:

kössz :)

hívtunk egy több szakit is, hogy szakértsék meg, mindenki 40-50 ropi munkadíjat mondott. Aztán amikor magunkhoz tértünk az összeg hallata után, faterral egy szép hétvégi nap nekiálltunk, és legurítgattuk a szövetet, szépen betömködtük a sarkokhoz is, profi kivitelezés lett :) Nem egy nagy ügy, teljesen adja magát.

2012. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak nálunk úgy van, hogy ferdén jön le a tető. Rétegek: Gipszkarton - nejlon - üveggyapot - nejlon - cserép. Oldalt szökik igazából a hideg. Oda meg nem tudom, hogy tudunk kimenni, vagy ez hogyan kivitelezhető.
2012. febr. 2. 11:58
 9/11 anonim válasza:
pulover mackónadrág zokni, radiátor kikapcsol általánydij csokolom.
2012. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
bocsi én voltam a 9 es csak a kérdést olvastam el a commenteket utánna nem,nyilászárok cseréje érdemes ha van rá keret sokat számit nagyon,olcso megoldás takard le pokrocal az ablakot lehet nem szép de nem kerül semmibe
2012. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!