Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe volt nektek a ház...

Mennyibe volt nektek a ház berendezése? Mennyi pénzetek volt rá?

Figyelt kérdés

Mi a párommal most tavasszal szeretnénk különköltözni a szüleitől,amit már alig várok. :)

A szülei felépítettek egy házat 20 éve,és soha senki nem lakott benne.Annyit kellene rajta csinálni,hogy a parkettát felcsiszoltatni,beüvegeztetni az ajtókat,kifestetni kívül,belül és kész is lenne.Már csak be kellene bútorozni.

Kazán,radiátorok,fürdőkád,mosdókagyló,wc,ablakok minden megvolt annak idején véve,csak senki nem használta.


2012. jan. 24. 10:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Persze ez egyértelmű,mert ez nagyon fontos dolog ,és nehogy valami bajt okozzon.

Megnézetjük,és ha hibát találnak benne,vagy nem gondolják használhatónak akkor persze veszünk egyet.

2012. jan. 24. 13:33
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A biztonságotokra ne sajnáljátok a pénzt, kazánt, bojlert, kéményt, stb. feltétlen nézze meg szakember. Mert hiába a szép ház, ha az első begyújtáskor a levegőbe röpül :D

(jó, nyilván erős túlzás, de érted, mire gondolok)

A parkettát és az üvegezést én szakemberre bíznám, ha nem értetek hozzá, de a festést nyugodtan megcsinálhatjátok magatok. Az olyan dolog, hogy ha nem sikerül, rákentek még egy réteget, és kb. 150-200 ezret spóroltatok. Az fontos, hogy jó minőségű hengert vegyetek, sokkal-sokkal könnyebb vele dolgozni.

Háztartási gépeken nem nagyon tudtok spórolni, érdemes megvenni a jó minőségűt. Általában jobb is velük dolgozni és hosszabb az élettartamuk is.

A bútorokon viszont iszonyú sokat meg lehet fogni. Mi két éve költöztünk össze a párommal, de nem volt semmi pénzünk. Úgyhogy apránként vettük és vesszük meg a dolgokat. Ez időigényes, de eszméletlen sokat meg lehet vele spórolni. Például már tavaly kinéztem egy tök jó tükrös szekrényt az ikeában, amiben elférne a vasalódeszka, létra. De sokalltam érte 30 ezret. Hetente 1-2 alkalommal lecsekkoltam a weboldalát, hogy milyen új akciók vannak, így múlt héten megvettük a szekrényt 3 ezerért. Ugyanígy vettünk könyvespolcot 4 ezerért. Elég nevetséges összeg, ha az ember belegondol. Az a heti 30 másodperc, amíg átfutom, milyen akciók vannak, busásan megtérült. Szerintem mindenképpen érdemes csak azokat a holmikat gyorsan beszerezni, amik létfontosságúak, a többit meg majd csak akkor, ha éppen akciós. Ez azért is jó, mert nem nullázzátok le magatok. Ugye azt szokták javasolni, hogy az embernek legyen hathavi megélhetésére félretett pénze, hogy ha gáz van, tudjon mihez nyúlni. Erre érdemes most gondolni, és nem elkölteni az összes félretett pénzetek, mert bármikor beüthet bármi probléma, ahol nem árt, ha nem kell hitelért szaladgálni.

2012. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!