Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe volt nektek a ház...

Mennyibe volt nektek a ház berendezése? Mennyi pénzetek volt rá?

Figyelt kérdés

Mi a párommal most tavasszal szeretnénk különköltözni a szüleitől,amit már alig várok. :)

A szülei felépítettek egy házat 20 éve,és soha senki nem lakott benne.Annyit kellene rajta csinálni,hogy a parkettát felcsiszoltatni,beüvegeztetni az ajtókat,kifestetni kívül,belül és kész is lenne.Már csak be kellene bútorozni.

Kazán,radiátorok,fürdőkád,mosdókagyló,wc,ablakok minden megvolt annak idején véve,csak senki nem használta.


2012. jan. 24. 10:47
1 2
 1/12 PT-Daniel válasza:

Mi a legfontosabb dolgokkal kezdtük, aztan aprankent a többit. Nekünk fontos volt, hogy olyat vegyünk, ami nekünk tetszik es ezert hajlandoak voltunk varni 1-2 dologgal, ahelyett, hogy az olcsobbat valasztottuk volna.


Viszont az is teny, hogy szinte minden butoraruhazban, ahol több dolog tetszett, kertünk arajanlatot, ha nagyobb tetelben vasaroltunk es mindenhol elengedtek par %-ot vagy hozzaadtak valamit.


Elsö fordulora mi kb. 750 ezer forintot adtunk ki.

2012. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A páromnak és nekem együtt van kb 1000.000 Ft.Amit a ház berendezésére tudnánk most költeni.

Ebből úgy gondolom meg lehetne venni a legszükségesebbeket.

Nem túl nagy igényeink lennének.

Középkategóriás berendezés is megfelel nekünk,de mégis legyen szép és modern.

1 tv,hálószobába ágy,szőnyeg,és 1 szekrénysor az már van.

Ez a párom mostani legényszobájából lennének.

Annyira várom már,hogy belekezdjünk ebbe az egész dologba,házfelújítás,stb...de kicsit félek is tőle.

23/N

2012. jan. 24. 11:16
 3/12 anonim válasza:
Parketta csiszolás,ajtók üvegezése, kifesteni belül vagy kívül is ha van rajta vakolat akkor,ezeket mind saját kezűleg oldanám meg. Sokat meg lehetne spórolni. Például parketta csiszoláshoz egy csiszoló gépet kell csak bérelni ami olyan 5000ft/nap.Festésnél is min 150000ft meglehetne spórolni.
2012. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kívül van vakolat,és én is úgy gondolom,hogy saját kezüleg sok dolgot meg lehetne csinálni,amin elég jól lehetne spórolni.

De szerintem a párom nem híve ennek a dolognak,hogy mi csináljuk ezeket meg.

Én is jó ötletnek tartanám,mert több pénzünk maradna meg így,amit másra tudnánk költeni.

2012. jan. 24. 11:26
 5/12 anonim válasza:
18%
hidd el a szétköltözés vagy a válás majd többe fog kerülni. inkább ne éld bel emagad annyira.
2012. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ mekkora a ház:)

Amúgy az alapvető cuccok 2 személyre BŐVEN kijönnek 1millióból hűtőgéppel,mosógéppel és tévével,hajszárítóva,porszívóval:)


Mi kijöttünk asszem 800.000ft-ból 50nm-re.Olcsó székeket és asztalt vettünk a konyhába.90ezer volt a mosógép,a hűtő is 90.ezer volt,porszívó egy 20as max.Kanapé 80ezer(de kiderült máshol 40ért árulják,szóval itt ráfáztunk).Franciaágy 150 volt matraccal.+Szekrénysor,komód...Konyhabútor az volt a lakásban.+egyéb kis kiegészítőket kellett venni...

2012. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 citromhéja válasza:
Ez függ sok mindentől. Anyagi helyzet, lakás mérete, egyedi igények, stb. Két éve építkeztem, maga a lakás 200 négyzetméter, plusz 40 a garázs, több mint 50 millióból készült el. A komplett berendezés mindent belevéve 10 millió körül volt. Szerintem ha használt lakásról van szó, akkor is a pénztárca dönti el hogy mennyibe fog kerülni a belső kialakítás, hiszen igények=anyagiak. Attól hogy van ami már ott van 20 éve lehet hogy már elavult, vagy esetleg cserére szorul, egy öreg kazán akár már veszélyes is lehet, mindenképp érdemes átnézni tüzetesen mindent.
2012. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
citromhéja, az komoly! Én most vettem nemrég egy lakást, 100 négyzetméteres, kívül ok volt, belül viszont szinte mindent újra kellett csinálnom, kazáncsere, radiátorok, laminált padló, új fürdőszoba, az egész volt olyan két millió, plusz a bútorok, kb. 1 millió. Maga a ház mivel jó helyen van egy tízesbe került, plusz a három, szerintem ez reális. Persze mindent ki lehet olcsóbban is hozni gyengébb minőségű anyagokkal, viszont ha van rá nem érdemes ezeken spórolni, mert olyan ez mint a kínai cipő. Rövid távon olcsóbb ugyan, de messze nem olyan tartós.
2012. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A lakás olyan 110 négyzetméter.

Van benne 3 nagy szoba,nappali,főzőfülke,wc,fürdő,folyosó,kazánház.

A kazánba még sosem volt tűz rakva,és még tényleg semmi nem volt használva ami megvan a házban.

Azt mondtam a páromnak,hogy próbáljuk meg itt elkezdeni az életünket,mert azért nem mindegy,hogy rendbe tudjuk rakni a házat 600.000.-700.000 Ft-ból,vagy pedig veszünk egy házat 5000.000 Ft-ért.És ez így szerintem jobb lenne,ha ide költöznénk,azért mégsem kerülne 5000.000 Ft-ba az egész ház berendezéssel együtt.

Rendbehozatalnak számoltunk 700.000 Ft-ot,bútoroknak meg ami 1000.000 Ft-unk van.Lehet ennyiből nem jön ki,de a szükséges dolgokat,hogy egy életet el tudjunk benne kezdeni ebből meg lehet venni.

Igen,elég sok idő az a 20 év,de a nyílászáró már akkor műanyag lett bele véve.

Azért az idő biztos megterhelte az egész házat ennyi idő alatt,de szerintem ezért nem kell félnünk beleköltözni.

Szépen rendbe lehet hozni,és az igazat megvallva nincs rossz állapotban egyáltalán.Álmaim háza!

Mikor összejöttünk és elvitt oda,már akkor azt gondoltam,hogy ezt a házat tudom elképzelni a családi házamnak majd idővel.És hátha most sikerülhet :)

Annyira vágyom már arra,hogy végre külön menjünk a szüleitől,mert ez így csak jobb lesz mindenkinek.

Tudom ez még csak tervezgetés,az igazi élet majd akkor jön,ha a saját lábunkra állunk,de én vágyom erre.

2012. jan. 24. 12:58
 10/12 citromhéja válasza:
A kazánt akkor is le kell szerintem cserélni, de legalábbis jól át nézetni, mert az idő vasfoga is dolgozott rajta már eleget, egy ilyen fontos és életveszélyes dolgon nem szabad spórolni. Ez persze csak egy jó tanács.
2012. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!