Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen szobám legyen? /szín,...

Milyen szobám legyen? /szín, berendezés stb. /

Figyelt kérdés
Nyárra tervezem a felújítást. Lecserélném a függönyömet is. Fehérben gondolkodtam eddig, fekete vagy csokibarna függönycsipesszel és karnissal. 3 fal lenne egyforma színű, világosabb, pasztellesebb, a maradék egy pedig valami sötét. Az ágyam krémszínű, a parketta is ugyanilyen világos. Eddig ezek a színkombinációk jutottak eszembe: krémszín-csokibarna /ezzel az a baj, hogy az előszobánk is ugyanilyen színű/, krémszín-fekete+fekete faltetoválás a világosabb falon+a villanykapcsoló körül+egy fekete ovális, 19. századi stílusú kovácsoltvas tükör, a parkettánál világosabb gyapjú, hosszúszálú szőnyeg. Bordót és rózsaszínt nem szeretnék, de a krémszín nagyon jó lenne, ha megmaradna. Persze várok más színeket és ötleteket is :) Köszi a segítséget. :)18/L
2011. dec. 30. 13:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Fekete-fehér is jó. Minden fal fehér lenne, de leghosszabb falon lenne mondjuk 3-4 fekete vastag függőleges csík a saroktól indítva.
2011. dec. 30. 14:24
 2/4 anonim válasza:
100%

Szerintem nagyon jó és ízléses színekben gondolkodsz!

Én ezt a kombinációt képzelem el:


A 3 egyszínű fal krémszínű, a 4. meg csokibarna. Az ablak függönye krémszínű, ami mellé két oldalt, krémszín szövettel összefogva, csokibrna sötétítőfüggönyök vannak. A függönycsipesz és a karnis majdnem fekete, csak egy árnyalattal viágosabb színű. Az ágy világosbarna, és csokiszín ágyterítővel lefedett. A parketta egy árnyalattal sötéttebb mint az ágy fája. Ebben a szobába lehetne teeni egy kis szekrényt az ágy mellé, mely szép maghagónifából van, és 3-4 kis fiók van benne. A kovácsoltvas tükröt lecserélném sötétbarna színű fára(csak a vas részét, a tükör maradna). Egy szép világosbarna íróasztal, és egy faszék, melynek puha párnázott ülése van, ez fekete, vagy csokiszín. Egy magas barnás-arany színű állólámpa, és egy ugyanilyen asztali lámpa. Az ajtó mögött lehet egy kis kb. 25-30 cm-es kovácsoltvas ruhaakasztó. Egy nagy könyvespolc,és egy ruhásszekrény is jól mutat világosbarna színnel. Esetleg lehet szőnyeg is, é ha igen, akkor mindenképp valami mintásat, pl. világosbarna-krémszín kombinációjával.


Remélem tetszett, én ezt gondoltam!

2011. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sztem az elképzelésed nagyon jó, bár fekete helyett inkább sötétbarnába gondolkoznék, mert az barátságosabb, természetesebb hatású. A csíkozás sztem nagyon eredeti. itt van is rá néhány: [link]

A kedvencem a sakktábla a falon..:)

2012. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Sok függ a különböző kiegészítőktől is (úgy mint szőnyegek, lámpák, függönyök, stb.). Ha pl a falakat teljesen egyszerűre hagyod, jól lehet hozzá kombinálni a különböző textileket mind mintájukban, mind anyagukban (kárpit, függöny, stb). Már alapból a textilekkel is meghatározhatod az adott szoba/lakás stílusát (barok, retro, modern, klasszikus, stb.). De pl ha a negyedik falra teszel valamilyen barnas-kremszinu barokkos tapetat, nagyon jol ki tudja egesziteni egy barokkos csillar (amilyeneket egyebkent mar viszonylag olcson is be lehet szerezni tobb lakberendezesi aruhazban, es szerintem nagyon izlesesek, ha jol vannak hasznalva). En egyebkent butorzat tekinteteben a wenge-kremszinu kombinaciora eskuszom.
2012. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!