Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Páraelszívó kötelező-e vagy nem?

Páraelszívó kötelező-e vagy nem?

Figyelt kérdés
4. emeleti lakásban gyakorlatilag újjá építjük a konyhát, beépített gáztűzhelyet szeretnénk.(jelenleg semmi sincs) Páraelszívót nem szeretnénk mert akkor lyukat kéne fúrni a falba. Milyen szabályok vonatkoznak erre?
2011. jún. 2. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne kötelező?
2011. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező! Miért lenne az?
2011. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen jogszabály van rá, de két éve addig nem vette át a gázszolgáltató a hálózatot, amíg a páraelszívó nem volt felszerelve. Építkeztünk és szerettünk volna már fűteni (október elején), így konyhabútor nélkül a 3/4-ig kész házba be kellett állítanunk a tűzhelyet és a páraelszívót a helyére. Csak ez után végeztek nyomáspróbát és ez után rakták fel a gázórát.
2011. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tehát a gázóráz nem szerelték fel amíg nem volt páraelszívó. Nekünk van gázóra, mivel az előző tulajnak is gáztűzhelye volt, csak vitte magával. Akkor gyakorlatilag csak akkor kell páraelszívó ha még nincs gázórám?
2011. jún. 3. 07:18
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha bármilyen átalakítást végzel a gázcsöveken, és hivatalosan csinálod, azaz megtervezteted és bejelented a szolgáltatónál is, akkor hivatalból kijönnek elzárják a gázt és leveszik az órát.

Mikor kész a kivitelezés, megint kijönnek átveszik a hálózatot, megnézik, hogy minden rendben van-e vele, fölrakják az órát, leplombálják.


Ha semmilyen átalakítás nincs, csak a régi tűzhely helyére megy egy másik, akkor elvileg elég egy gázszerelő, aki beköti. Én így tudom.


Ez esetben is ajánlott egy elszívó, de nem kötelező, senki nem fog kijönni ellenőrizni és megbüntetni, ha nincs.


Ha viszont új gázhálózatot építesz ki, vagy átalakítod a régit, amit a szolgáltatónak át kell vennie, akkor már kell, mert addig nem adják rá az áldásukat.

2011. jún. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Úgy látom itt mindenki rosszul tudja.

Kötelező, ha nincs szellőztető, vagy nyitható ablak ablak a tűzhely körzetében, vagy közvetlenül a tűzhely mellett.

Még a férjem vidéki 200 éves házába is kellett szellőztetőt, meg páraelszívót rakni úgy ,hogy 3 méteres a belmagasság és a tűzhelyen kívül nem volt szinte semmi a konyhában. Így is kötelező volt, mert anélkül nem hitelesítik és nem kötik be.

De ez alap, a gáztérben lehetőséget kell biztosítani a szellőzésre a balesetveszély elhárítását illetően.

2011. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Úgy látom itt mindenki rosszul tudja."


Legfőképp te! Nincs időm, energiám előkeresni a jogszabályt, de a legújabb szabályozás szerint nem elég ha csak ablak van a helységben.

20 éve elég volt, ma már nem. De visszamenőleg nem ellenőrzik, csak új kialakításnál veszik ezt figyelembe.

2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21:50 vagyok. Van ablak a konyhán (bukó-nyíló), sőt csak egy boltívvel van elválasztva az előszobától, amin szintén van ablak, ennek ellenére kellett a szagelszívó, valamint szellőző is.
2011. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 7 éve építettem, de tőlem nem követelték a páraelszívót! Nem is volt még kész a konyha, amikor bekötötték a gázt!
2011. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk meg még abba is belekötöttek, hogy a tűzhely milyen típusú speciálisan gázra való flexi csővel van bekötve.
2011. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!