Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyi a terhelhetősége egy...

Mennyi a terhelhetősége egy második emeleti nagypolgári lakás padlójának?

Figyelt kérdés
Budapesten a 1900-as elején épült épület második emeletén lévő lakásban mennyi lehet a terhelhetőség? Lenne egy kanapém, ami emberekkel együtt a végén kb 400-450 kilót nyomna és kb 3 nm-t takarna le. Nem lábakon áll, szóval a súly szétoszlik. Olvastam itt más kérdésekben, hogy 160kg/nm a panel terhelhetősége, szóval akkor valszeg jó lenne?
tegnap 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
427,89kg
tegnap 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

"160kg/nm a panel terhelhetősége"

Két normál férfi ember áll egymás mellett az már megvan 160kg...

tegnap 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__1547129-..


[link]


🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

De ha minden igaz akkor ez szobánként értendő, szóval egy 20 nm-es szoba elbír három tonnát de persze nem egy ponton hanem szétosztva.

tegnap 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
biztos, hogy többet is. Nem értem miért merül fel ez a kérdés?
tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert eddig egy szintes házban laktam és nem ikeás 2 kilós a kanapé, ennyi 🤷‍♀️
tegnap 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kanapé alatt garantáltan nem fog leszakadni a födém.

Ezeknél a régi házaknál acélgerendák között tégla boltozat van. Egy acél gerendát olyannak kell elképzelni, mint a vasúti sín (csak nagyobb), gondolj bele arra mekkora súlyt kell rátenned, hogy csak éppen meghajoljon... Nemhogy eltörjön.

tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem egy kanapétól meg rajta ülő 3 embertől fog leszakadni a padló :D
ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!