Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Jobb ha a nappali és a konyha...

Jobb ha a nappali és a konyha van az utca felől és a szobák hátul vagy fordítva?

Figyelt kérdés

A régi házaknál megfigyeltem hogy az utce fele néznek a hálószobák és hátul van a konyha, étkező, nappali.

Szerintem jobb ha a közös helységek vannak a ház elejében és a hálószoba van hátul mert este nem hallatszódik be úgy az utca zaja.

Viszont ha a nappali van elől akkor nap közbeni zaj az utca felöl tudja zavarni a pihenést, de az ember jobban észreveszi ha jön valaki, ugyanis sokan nem is csengetnek ha nyitva a kapu.


jún. 24. 00:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Felújított kádárkockában élünk egy csendes kis utcában, átmenő forgalom nélkül gyakorlatilag. A felújítás után (mi már így vettük) amerikai konyha van az utca felé (keleti tájolás kb.), a ház udvari oldalán a szobák (nyugati tájolás).

Nekem gyerekkel kevésbé praktikus, jobban örülnék, ha hátul lenne a nappali és kertkapcsolatos lenne, vagyis a nappaliból lehetne kilépni a teraszra. DE! Nem voltak hülyék, hogy emellett döntöttek az előző lakók és nem a fordított elrendezésnél, pedig nem lett volna akadálya. 2 év kellett, hogy ezt belássam, megértsem. :)

Az utcazaj nálunk tehát nem mérvadó, kvázi nincs. A fekvés miatt viszont sokkal élhetőbb, hogy a nappaliban nem kell meggyulladni délután, mert reggel süti a nap. Nem zavaró főzésnél, tv nézésnél, hogy vagy beletűz a nap, vagy állandóan le van engedve résnyire a redőny. Ez így beismerem, hogy nekünk kellemesebb. A szobákban alig vagyunk, délután le vannak húzva a redőnyök, nem zavarja a kutyát sem.

Ami még nagy előny, hogy sokkal bátrabban alszunk és altatjuk a gyerekeket is úgy nyitott ablaknál, hogy az udvarra nyitjuk a háló ablakokat és nem az utcafronti előkertre. Mivel alápincézett ház, a telek pedig leejtős, ezért hátul sokkal magasabban vannak az ablakok, max a mi szobánkba könnyű beugrani a teraszról, de akkor meg a váratlan vendég éppen a férjem nyakában landol, szóval csak hajrá. :D A nappaliba azért megoldja a bejutást nyitott ablaknál eszköz nélkül is, aki nagyon meg akarja. Ott megoldott más ablakokon a szellőztetés keresztben, utca felé gyakorlatilag sosem nyitunk ablakot. Nem mintha olyan sz*r lenne a közbiztonság felénk, de én parás vagyok, na...

Úgyhogy nagyon sok összetevős ez. Az én lelkem fáj azért, mert nem terasz/kertkapcsolatos a nappalink, de be kell ismernem, hogy sok más szempontból praktikusabb így.

jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!