Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért olyan divat, mi a jó...

Miért olyan divat, mi a jó abban hogy ha a nappali a konyhával egyben van, tehát ilyen amerikai konyhás nappali jelleg?

Figyelt kérdés
A legtöbb embernek már ilyen konyhája van, tehát nem külön van a konyha a nappalitól hanem egybe van
jún. 5. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Amikor fözöl, nem vagy elzárva a családtól vagy vendégektöl, részt tudsz venni minden családi programban.
jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a család elszeparálva egymástól ill. aránylag kisebb helyen több helyiség is be tudja tölteni a funkcióját - étkező, konyha, nappali - hisz nincsenek válaszfalak.
jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Jobb helykihasználás, és ahogy az első is írta, a nő sincs egyedül, amíg főz.
jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Mert egybe van minden, mint fentebb írták.

De sztem ez ott jó amerikába, ahol alig főznek, inkább csak melegítik a kèsz kajákat.

Amúgy egy rendes sütèsnèl főzèsn3l tele megy minden szagokkal, idővel a kárpitok is beveszik.

Ja persze van elszívó, ami úgysem visz ki mindent, ès zúg a fejednèl egèsz nap.

jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a modern igényeknek ez jobban megfelel. Az emberek szeretnek együtt enni, nem kell egy külön étkezőbe átcuccolni a hallon keresztül a lábasokkal könyökkel lenyomva a kilincset..., lehet filmet nézni, átcsempészni a nasit a hűtőből kanapéra... És már van szagelszívó, de szellőztetni meg amúgy is kell. Anyukáméknál, nagyimnál külön konyha volt, az volt az ő szobájuk szerintem, ha el akartak vonulni legálisan (mert ugye azt csak akkor lehetett, ha hasznosat csinálnak közben). De én mindig nagyon vágytam erre a luxusra :D Ja és náluk is kajaszag volt az egész lakásban, hiába főztek nyitott ablaknál és csukott ajtónál, amint belépett az ember, már tudta, mi lesz az ebéd.
jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbb embernek már ilyen konyhája van,

En csak arra vagyok kivancsi hogy a maradeknak miert nincs?

jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os: nekem pl azért nincs, mert nem akarom teljesen átépíteni a lakást, több falat kellene bontani, stb, ami nem megoldható
jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6# nem kell nekik. Nem mindenkinek jön be a divat.
jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Jobb a helykihasznalas. Semmi ertelme annak hogy valaki eszik az etkezoben csukott ajtonal, a masik a nappaliban tv-zik csukott ajtonal, mas meg foz a konyhaban szinten csukott ajtonal.

A kozos helysegek mindenkie, semmi ertelme falakat meg ajtokat tenni kozejuk.


A felesegem foz es kozben tud figyelni a gyerekre aki a nappaliban jatszik vagy nezi a tv-t.

jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó, hanem kényszermegoldás. Előtér-konyha-nappali egy légtér általában, ha ezek együtt 20 m2 az már jó lehet, szeparálva meg kis lyukak lennének. Na meg persze a térelhatároló falakon, ajtókon is lehet így spórolni.

Hogy mondjak egy példát: ha megnézel egy 60 m2-es lakást, a régitipusúba van mindjuk 7-8 ajtó, az újtípusúba meg mondjuk 4. Amikor az ajtó darabja 100 ezernél kezdődik, akkor bő félmillió spórolás csak az ajtón, és ez csak anyagár, falak sincsennek benne.

Aztán kitudja, lehet 20 év múlva meg majd az lesz a divat hogy egyetlen nagy tér az egész, és majd ugyanott szarnak mint főznek... amerikai divat már csak ilyen.

jún. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!